Grudniowe wędrówki

30 listopada 2017

W grudniu nie damy się smutkom: to w końcu czas Bożego Narodzenia, prezentów pod choinką, noworocznych życzeń… To także chwile refleksji i wspomnień, choćby w teatrze – czym w końcu jak nie przywołaniem najważniejszych wydarzeń roku jest festiwal Boska Komedia? Burzliwy dla polskiej sceny czas owocuje świetnymi, mocnymi w wyrazie spektaklami: ich przegląd we wszystkich festiwalowych pasmach dostarczy wiernej publiczności emocji i przeżyć. Innego rodzaju podsumowaniem jest monumentalna wystawa w Muzeum Narodowym – „Wyspiański”. To nie tylko hołd złożony najbardziej krakowskiemu z artystów, ale i symboliczny finał tegorocznych wydarzeń w cyklu „Kraków – miasto Stanisława Wyspiańskiego”, dzięki którym dzieło twórcy „Wesela” może ze zdwojoną mocą wybrzmiewać w kulturalnej przestrzeni miasta.

A ta przestrzeń (i tak przecież niemała!) w grudniu rozszerza się wyjątkowo: targi i kiermasze – z flagowymi Targami Bożonarodzeniowymi na Rynku Głównym – ogarniają coraz to nowe dzielnice; miejski Sylwester – który już w ubiegłym roku dotarł do Nowej Huty i Podgórza – doczekał się czwartej, wyjątkowej sceny, tym razem w Tauron Arenie Kraków. Również spacer Wokół Szopki, z takim sukcesem rozwijany w ostatnich latach, pozwoli tym razem wyjść poza ścisłe centrum miasta. Pomostem między starym i nowym rokiem będą natomiast koncerty sylwestrowe i noworoczne w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Szczęśliwego Nowego Roku!

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.