Lato sztuki

22 czerwca 2017

Od klasyków współczesności po najmłodsze pokolenie, od tradycyjnych technik po projekty interdyscyplinarne i street art, od galeryjnych wnętrz po ulice i place – artyści opanowali Kraków. W organizowanej przez Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Krakowski pod hasłem Krakowskie Spotkania Artystyczne 2017 – KONFIGURACJE. Malarstwo Rzeźba Rysunek konfrontacji twórców z publicznością swoje prace prezentuje kilkuset autorów (30 czerwca – 31 lipca). Na projekt składają się przygotowane przez związek wystawy główne w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Pałacu Sztuki, Galerii ZPAP OK Pryzmat, Galerii Promocyjnej ASP, na Plantach, w Rynku Podgórskim i alei Róż (potrwają do końca lipca) oraz kilkadziesiąt prezentacji towarzyszących, proponowanych tego lata przez muzea, instytucje i galerie prywatne w całym mieście.

Wydarzenie nawiązuje do cyklicznych przeglądów „Spotkania Krakowskie” oraz „Rzeźba Roku”, które w latach 70. i 80. XX wieku były ważnymi wydarzeniami w Krakowie i w Polsce. Prezentowane wówczas obrazy i rzeźby przypomina wystawa Wydobyte z niepamięci w Bunkrze Sztuki. Retrospektywny charakter ma także ekspozycja w Rynku Podgórskim, gdzie pokazano prace laureatów prestiżowej Nagrody im. Witolda Wojtkiewicza od dwudziestu lat przyznawanej przez ZPAP OK za najlepszą wystawę roku w mieście.

Bogactwo i różnorodność KONFIGURACJI odzwierciedla współczesną panoramę artystycznego Krakowa. Przed nami lato sztuki! (Dorota Dziunikowska, miesięcznik „Karnet”)

Szczegółowy program

więcej

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.