Powitanie wiosny z Teatrem KTO

19 marca 2017

Zespół Jerzego Zonia zaprasza do wspólnego powitania wiosny na Rynku Głównym. 21 marca o godzinie 16.00, od strony kościoła św. Wojciecha wszyscy przechodnie będą mogli zobaczyć legenardy już spektakl „Peregrinus”.

Plenerowy spektakl Teatru KTO „Peregrinus” ukazuje jeden dzień z życia człowieka XXI wieku. Współczesny Everyman, którego życie zawieszone jest pomiędzy domem a pracą w korporacji, „drogę przez życie” identyfikuje z „drogą do pracy”. Peregrynacja w poszukiwaniu sensu jawi się jako trudy dnia powszedniego, odarte z duchowości, miłości i piękna. Świat Peregrinusa, to cywilizacja „cyfrowa” – smutna, przerażająca i groteskowa, z dominującą religią kapitalizmu i konsumpcjonizmu. Mobilny charakter przedstawienia eksponuje perypetie bohatera w różnych kontekstach przestrzeni miejskiej.

To swoiste plenerowe widowisko prezentowane było w Anglii, Chorwacji, Iranie, na Litwie, w Niemczech, Rosji, Rumunii, we Włoszech, w U.S.A., Korei, Gruzji oraz w wielu miastach Polski. W 2016 roku zdobył Nagrodę Tony Bulandra dla najlepszego spektaklu ulicznego na Babel Fast w Târgoviste, w Rumunii.

Po spektaklu, o godzinie 20.00 twórcy Teatru KTO zapraszają do Pierwszego Lokalu na Solarskiej po lewej stronie, idąc od Małego Rynku, na otwarcie wystawy Bartka Cieniawy „Peregrinus Exhibition”. Jest to fotograficzna kronika podróży Teatru KTO „Peregrinusem” w różne zakątki świata.

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.