YouTube Dni Kultury

24 marca 2021

Już w piątek, 26 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, rozpocznie się druga edycja festiwalu online - YouTube Dni Kultury. Dzięki współpracy z ponad 30 teatrami, grupami teatralnymi i twórcami, internauci przez trzy dni będą mogli oglądać premiery i archiwalne przedstawienia, operę, spektakle muzyczne, miniatury choreograficzne, a także materiały zza kulis i wyjątkowe wywiady. Wszystkie treści będą dostępne za darmo na oficjalnych kanałach teatrów i twórców na YouTube.

W marcu ubiegłego roku świat kulturalny zamarł. Festiwale i wydarzenia zostały odwołane. Instytucje artystyczne zostały zamknięte na kilka miesięcy, aby ponownie otworzyć swoje drzwi dla publiczności i rozpocząć nowy, jesienny sezon. Niestety pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna wymusiła kolejną przerwę, wiele premier zostało przeniesionych lub ponownie odwołanych. W oczekiwaniu na możliwość spotkań na żywo, teatry utrzymują kontakt z widzami online!

– „Już drugi raz mam unikalną możliwość pracy z polskimi teatrami nad ich obecnością w sieci i muszę przyznać, że obserwowanie transformacji z offline do online w tak ekspresowym tempie jest jednym z moich ulubionych doświadczeń zawodowych. Niezwykle cieszy mnie fakt, że z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru do festiwalu dołączyło 29 bardzo różnorodnych teatrów i grup teatralnych z całego kraju – 2 razy więcej niż w poprzedniej edycji – i że internauci będą mogli obejrzeć dodatkowe materiały przygotowane przez Youtuberów. Moim marzeniem jest, aby jak najwięcej fanów sztuki znalazło w bogatym festiwalowym programie coś dla siebie i było jak najbliżej teatrów. Teatry na pewno to wsparcie będą odczuwać i, miejmy nadzieję, ułatwi im to przetrwać ciężki czas rozłąki z widzami” – mówi Małgorzata Krasowska, Country Manager YouTube Polska.

Na wirtualnej scenie zagości różnorodność tematyki, stylu i formy. Będzie zarówno poważnie jak i śmiesznie, nostalgicznie oraz nowatorsko. Spektakle przedstawią wiele niesamowitych historii, sylwetki wybitnych ludzi, zmuszą do refleksji, ale i pozwolą odetchnąć od codzienności. Emocje do domów wprowadzą zarówno znani aktorzy polskich scen, jak i amatorzy.

W programie nie mogło zabraknąć również krakowskich scen i grup teatralnych. Szczegóły znajdziecie na naszej stronie internetowej:

  • Teatr im. Juliusza Słowackiego [LINK]
  • Teatr Łaźnia Nowa [LINK]
  • Grupa AD HOC [LINK

Patronami honorowymi wydarzenia są: Narodowe Centrum Kultury, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i Cyfrowa Polska oraz portal e-teatr. 

więcej

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.