Walentynki? Posłuchaj, co ci zagra PLAY KRAKÓW

11 lutego 2021

Walentynki można obchodzić w towarzystwie ukochanej osoby albo… obchodzić je szerokim łukiem. Bez względu na to, jaką decyzję podejmiesz, platforma PLAY KRAKÓW proponuje ci na ten dzień najpiękniejsze muzyczne doznania. Wybrane koncerty umilą zarówno romantyczną kolację, jak i samotny wieczór. Wystarczy zalogować się do miejskiej platformy VOD, kliknąć w baner „Walentynki” i dać się porwać magii muzyki.

Przepis na udane walentynki jest prosty: dobre jedzenie – czy to zrobione samodzielnie, czy zamówione jako wsparcie dla lokalnej gastronomii – ulubiony napój i muzyka, która wprowadzi cię w odpowiedni nastrój. Pierwszą rekomendacją na ten dzień jest koncert w ogrodzie. Włoskie określenie Il Giardino d’Amore („ogród miłości”) posłużyło za nazwę zespołowi, który z miłości do sztuki dzieli się muzyką ze swoimi przyjaciółmi. Czyż może być bardziej romantycznie?

A może ten niedzielny wieczór chciałbyś spędzić na rozmyślaniach, kontemplacji życia? Kolejną z naszych propozycji jest wizyta w lesie. Atanas Valkov podczas swojego koncertu The Forest Piano – Improsessions prezentuje mieszankę improwizacji na fortepian z elementami jazzu i muzyki klasycznej, wzbogaconą o prawdziwe odgłosy lasu w tle. Obok sentymentalnych i lirycznych pasaży przenoszących nas w świat muzyki filmowej i współczesnej wyraźnie dają się tu usłyszeć także bałkańskie reminiscencje muzyczne. Zapewniamy, że słuchając tego wykonania, można odpłynąć w najdalsze zakątki wyobraźni.

W zakładce „Walentynki” znajdziesz też koncert Konrada Nikla – Koko Die to solowy projekt multiinstrumentalisty i wokalisty na co dzień występującego w zespole Clock Machine. Jego muzyka – czerpiąca z elektroniki, R&B i soulu – jest nostalgiczną podróżą szlakiem zamazanych wspomnień o ludziach, miejscach, zdarzeniach i miłościach. Proponujemy Ci również klasykę w nowoczesnej formule, czyli Chopin Impressions w wykonaniu Stanisława Słowińskiego. Wybitny krakowski skrzypek i kompozytor młodego pokolenia przygotował specjalny program prezentujący twórczość Fryderyka Chopina w jazzująco-orkiestrowej odsłonie. Podczas koncertu usłyszysz solowe kompozycje w aranżacjach z orkiestrą, ballady z przestrzenią na improwizację i wirtuozerię klasycznej pianistyki połączoną z ekspresją i wolnością jazzu.

Wciąż zastanawiasz się, jak będzie wyglądał twój niedzielny wieczór? Bez względu na to, jakie atrakcje zaplanujesz dla siebie czy ukochanej osoby, pamiętaj, by w tle płynęły dźwięki z PLAY KRAKÓW!

więcej

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.