Festiwalowy październik

30 września 2020

Organizowane w postaci wydarzeń z udziałem publiczności czy w formule online festiwale współtworzą dziś obraz krakowskiej kultury żywo reagującej na przemiany naszego świata i potrafiącej dostosować się do zmieniających się warunków. Unsound i Copernicus, Patchlab i Conrad – te renomowane festiwale będą się w tym roku rozgrywać głównie w przestrzeni internetu. Część organizatorów zdecydowała się na rozwiązania hybrydowe – jak w przypadku 7xGospel – albo na zapraszanie publiczności, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa: tą drogą idą Targi Książki w Krakowie, Studencki Festiwal Piosenki, Jazz Juniors czy KRAKERS eksponujący sztukę w niezliczonych miejscach Krakowa. A skoro jesteśmy przy wystawach, to przecież swoje nowe prestiżowe prezentacje – bynajmniej nie wirtualne – otwierają choćby Muzeum Krakowa, MOCAK czy Muzeum Narodowe w Krakowie.

Warto pamiętać, że za rozwojem form prezentowania osiągnięć artystów idą także nowe narzędzia ułatwiające odbiorcom dostęp do kultury. Takim wyjątkowym, pionierskim w skali kraju rozwiązaniem jest platforma PLAY KRAKÓW, na której udostępnianych będzie coraz więcej koncertów, spektakli czy całych festiwali, zarówno w postaci nagrań, jak i transmisji. W listopadzie tutaj właśnie rozegra się w całości festiwal Sacrum Profanum, którego prolog możemy śledzić już w końcu października.

Włączamy kulturę!

Grzegorz Słącz
Redaktor naczelny „Karnetu”

Karnet 10/2020

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.