Tajemniczy ogród

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

W okresie od 12 do 25 marca odwołane zostają wszystkie zaplanowane w tych terminach spektakle; przedstawienia w dniu 11 marca odbędą się bez zmian.

Musicalowa wersja jednego z najpopularniejszych dzieł literatury dla najmłodszych autorstwa F. Hodgson-Burnett. Jest to trzecia adaptacja „Tajemniczego ogrodu” na deskach Bagateli, przygotowana z okazji 80-lecia istnienia teatru, od 14 lat nie schodzi z afisza.

Osierocona Mary zostaje oddana pod opiekę wuja-samotnika, mieszkającego w ponurym zamku. Posiadłość kryje w sobie wiele gorzkich tajemnic, ale niepowstrzymana siła rodzącej się przyjaźni pozwoli odczarować los i przywrócić do życia nie tylko zapomniany ogród, lecz także domowników.

Janusz Szydłowski wyznaje, że reżyserując „Tajemniczy ogród”, zrealizował swoje wieloletnie marzenie. Wielki atut przedstawienia to niezwykle utalentowane dzieci występujące w głównych rolach – partnerują im dorośli zawodowi aktorzy. Rola pokojówki Marty stała się dla świeżo upieczonej absolwentki PWST Magdy Walach przepustką do artystycznej kariery.

Prapremiera w londyńskim King's Head Theatre w 1987 spotkała się z entuzjastycznymi recenzjami i żywiołowym przyjęciem u publiczności. Podobnie nasz spektakl, wyróżniony Złotymi Maskami dla najlepszej i najlepiej wyreżyserowanej inscenizacji 1999 oraz nominowany w tych samych kategoriach do nagrody Kapituły Teatralnej Ludwiki 1999.

Obsada:
Colin Craven: Antoni Blajda / Leo Stubbs / Mateusz Lubera / Wiktor Szewczyk
Mary Lennox: Aleksandra Niszczota / Teresa Szklarczyk
Dick: Przemysław Branny
Marta Davies: Anna Branny / Magdalena Walach
Archibald Craven: Piotr Urbaniak / Janusz Szydłowski
Pani Medlock: Katarzyna Litwin / Dorota Pomykała
Truscott: Piotr Różański
Ben: Marcin Kobierski

Reżyseria: Janusz Szydłowski
Scenografia: Elżbieta Krywsza
Muzyka: Steven Markwick
Aranżacja muzyczna: Janusz Butrym
Choreografia: Jacek Tomasik
Asystent reżysera: Przemysław Branny
Inspicjent / sufler: Monika Handzlik i Joanna Jaworska

Premiera 27 listopada 1999

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.