Skrzydła Wielkiej Wojny

Wystawy stałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • Wydarzenie stałe

Stała wystawa poświęcona lotnictwu I wojny światowej, prezentująca kolekcję unikatowych samolotów w gruntownie przebudowanych wnętrzach małego hangaru.

Wystawa została zrealizowana w ramach projektu „Skrzydła Wielkiej Wojny” będzie jedną z największych i najciekawszych ekspozycji otwieranych w Polsce i Europie Środkowej z okazji upamiętnienia 100 wybuchu I wojny światowej. Nowatorski projekt artystyczny projektu – stworzony specjalnie na potrzeby projektu wielkoformatowy komiks będzie prawdopodobnie najbardziej imponującym dziełem tego typu w tej części Europy. Nowa ekspozycja MLP została zaprojektowana od podstaw zgodnie z najnowszymi trendami w muzealnictwie. Zostały stworzone dedykowane ścieżki zwiedzania, a bezcenne samoloty zostaną udostępnione na dedykowanych stanowiskach wraz z licznymi eksponatami ukazującymi kontekst historyczny lat Wielkiej Wojny.

Projekt to nie tylko wystawa ale również cykl wydarzeń towarzyszących. Podczas imprez w Krakowie (27 lipca), Nowym Targu (10 sierpnia) oraz Łososinie (17 sierpnia) mieszkańcy Małopolski będą mogli zobaczyć w powietrzu latające i walczące ze sobą repliki samolotów z okresu I wojny światowej oraz czasów pionierów lotnictwa. Dodatkowo pokazom powietrznym będą towarzyszyły pokazy grup rekonstrukcyjnych odtwarzających życie codzienne żołnierzy na froncie (min. kuchnia polowa, szpital frontowy, kino polowe oraz pokazane zostaną fragmenty umocnień)

www.skrzydlawielkiejwojny.pl

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.