Kraków naprawdę dla wszystkich

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Kraków naprawdę dla wszystkich to cykl spotkań dla osób niedowidzących i niedosłyszących.

Kraków naprawdę dla wszystkich to cykl spotkań dla osób niedowidzących i niedosłyszących. Spotkania dla osób niedosłyszących tłumaczone są na język migowy (SJM), spotkania dla osób niedowidzących mają charakter interaktywny, często z wykorzystaniem autodeskrypcji i oglądania dotykowego wybranych eksponatów. Oferujemy również zajęcia dla grup terapii zajęciowej oraz osób niepełnosprawnych intelektualnie (na zamówienie)

Spotkania kierowane przede wszystkim do osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu – soboty, godz. 12.00.

25 maja
Atomowa groza – schron pod kinem Światowid 
Spotkanie dla osób z dysfunkcją słuchu z udziałem tłumacza języka migowego. 
Wokół nowohuckich schronów narosło wiele mitów. Jeden z nich głosi, że pod całą Nową Hutą istnieje drugie, podziemne miasto, po którym można poruszać się, nie wychodząc na powierzchnię. Niektórzy są też przekonani, że wszystkie nowohuckie schrony były przystosowane do ochrony przed wybuchem jądrowym. W czasie zajęć zmierzymy się z tymi mitami. Zapoznamy się też z elementami konstrukcji i wyposażeniem schronów.
Agata Klimek
Miejsce zbiórki: Muzeum Nowej Huty (dawne kino Światowid, os. Centrum E1)
Dojazd tramwajami i autobusami do pl. Centralnego im. Ronalda Regana, następnie pieszo wzdłuż al. Jana Pawła II

22 czerwca 
Krakowska pomnikomania – spacer szlakiem krakowskich pomników 
Spacer dla osób z dysfunkcją wzroku.
Na placach, ulicach, w parkach i ogrodach Krakowa od XIX wieku wciąż pojawiają się nowe pomniki. Potężne rzeźby na cokołach, kameralne figury, popiersia na postumentach, obeliski czy abstrakcyjne kompozycje upamiętniają niezwykłe, zasłużone postacie związane z naszym miastem, ale i ważne wydarzenia. Zapraszamy na spacer śladami krakowskich pomników w poszukiwaniu ich najciekawszych form i burzliwych historii.
Elżbieta Lang
Miejsce zbiórki: przy wejściu do Barbakanu 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.