Królowa wanny

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 14 listopada 2018, 19:00

Na spektakl „Królowa wanny” składają się fragmenty kabaretów, skecze oraz piosenki Hanocha Levina zamieszczone w antologii „Królestwo wszechwanny. Proza, skecze, piosenki, poezja”.

Hanoch Levin (1943-1999), izraelski dramaturg, pisarz, poeta i reżyser teatralny. Napisał około 400 kabaretów, głównie o tematyce politycznej i damsko-męskiej. Bohaterów skeczy Hanocha Levina spotykają normalnie niespotykane historie. Czasem tracą życiową szansę poprzez wyjście do toalety w czasie kinowego seansu. Innym razem kładą kamień węgielny pod budowę biblioteki podczas uroczystości, która okazuje się być uroczystością zgoła inną. Albo zwyczajnie, jak Apsik i Czopek, ruszają w miasto, by zaliczyć kolejny nieudany podryw. „Królowa wanny” wiruje głównie wokół tematów damsko-męskich, ale nie brakuje też polityki, historii i, rzecz jasna, levinowskiego łamania wszelkiego rodzaju stereotypów. Rozrywka, ale i refleksja. Refleksja, ale i rozrywka. Oto „Królowa wanny”.

reżyseria i adaptacja/direction and adaptation: Ana Nowicka
autor/playwright: Hanoch Levin
tłumaczenie/translation: Michał Sobelman, Agnieszka Olek, Ela Sidi, Włodzimierz Leder
kostiumy/costume design: Monika Kufel
muzyka/music: Piotr „Lala” Lewicki
choreografia/choreography: Iwona Olszowska
animacje/animations: Paweł Penarski
obsada/cast:
Lidia Bogaczówna
Monika Kufel
Krzysztof Bochenek
Franciszek Muła
Dominik Nowak

Spektakl prezentowany w ramach Nocy Teatrów.

udostępnij

więcej

  • 40/25 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.