Królowa wanny

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Na spektakl „Królowa wanny” składają się fragmenty kabaretów, skecze oraz piosenki Hanocha Levina zamieszczone w antologii „Królestwo wszechwanny. Proza, skecze, piosenki, poezja”.

Hanoch Levin (1943-1999), izraelski dramaturg, pisarz, poeta i reżyser teatralny. Napisał około 400 kabaretów, głównie o tematyce politycznej i damsko-męskiej. Bohaterów skeczy Hanocha Levina spotykają normalnie niespotykane historie. Czasem tracą życiową szansę poprzez wyjście do toalety w czasie kinowego seansu. Innym razem kładą kamień węgielny pod budowę biblioteki podczas uroczystości, która okazuje się być uroczystością zgoła inną. Albo zwyczajnie, jak Apsik i Czopek, ruszają w miasto, by zaliczyć kolejny nieudany podryw. „Królowa wanny” wiruje głównie wokół tematów damsko-męskich, ale nie brakuje też polityki, historii i, rzecz jasna, levinowskiego łamania wszelkiego rodzaju stereotypów. Rozrywka, ale i refleksja. Refleksja, ale i rozrywka. Oto „Królowa wanny”.

reżyseria i adaptacja/direction and adaptation: Ana Nowicka
autor/playwright: Hanoch Levin
tłumaczenie/translation: Michał Sobelman, Agnieszka Olek, Ela Sidi, Włodzimierz Leder
kostiumy/costume design: Monika Kufel
muzyka/music: Piotr „Lala” Lewicki
choreografia/choreography: Iwona Olszowska
animacje/animations: Paweł Penarski
obsada/cast:
Lidia Bogaczówna
Monika Kufel
Krzysztof Bochenek
Franciszek Muła
Dominik Nowak

udostępnij

więcej

  • 30/20 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.