Przywrócone arcydzieła w MOS

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 17 czerwca 2019, 19:00

Przywrócone arcydzieła to wybrane przez znanego krytyka filmowego Łukasza Maciejewskiego wybitne tytuły polskiego kina, które niesłusznie odeszły w zapomnienie. Każdej projekcji towarzyszy wstęp oraz spotkanie z twórcami.

17 czerwca 2019, 19.00
„Nóż w wodzie”
reżyser: Roman Polański

„Po co i dla kogo robi się takie filmy?” – pytał retorycznie w 1961 roku dziennikarz „Ekranu” wysłany na plan „Noża w wodzie”. Reporterka „Filmu” była mniej sceptyczna, jednak sądząc z jej reportażu, fascynowała ją przede wszystkim „światowość” miejsca, gdzie realizowano zdjęcia: „Na ulicy nikogo nie dziwi tutaj widok Murzyna w dressie, rano w barze mlecznym spotkać można arabskich studentów”.

Kiedy Polański realizował swój pełnometrażowy debiut, był już autorem rozpoznawalnym i modnym. Jego krótkometrażowe filmy zostały natychmiast zauważone, przyniosły także Polańskiemu środowiskową sławę. Na premierę „Noża w wodzie” czekano z niecierpliwością.

Goście spotkania: Zygmunt Malanowicz

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.