Przywrócone arcydzieła w MOS

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 21 stycznia 2019, 19:00

Przywrócone arcydzieła to wybrane przez znanego krytyka filmowego Łukasza Maciejewskiego wybitne tytuły polskiego kina, które niesłusznie odeszły w zapomnienie. Każdej projekcji towarzyszy wstęp oraz spotkanie z twórcami.

21 stycznia w MOS zobaczymy film Magdaleny Łazarkiewicz "Przez dotyk" z 1985 roku - wzruszającą historię kobiecej przyjaźni w cieniu choroby. W spotkaniu, które po seansie poprowadzi Łukasz Maciejewski udział wezmą: Magdalena Łazarkiewicz, Maria Ciunelis i Jerzy Trela.

„Przez dotyk” to jeden z jej najlepszych filmów Magdaleny Łazarkiewicz. Reżyserka nakręciła poruszającą historię relacji dwóch kobiet, które spotykają się w szpitalnej sali. Pozornie jedyne, co je łączy, to choroba. Teresa jest doszczętnie pozbawiona nadziei, negująca wszystko, zdewastowana i powoli osuwająca się w nicość. Anna to jej przeciwieństwo – roztaczająca wokół siebie magiczną aurę matka i żona, która na dodatek spodziewa się kolejnego dziecka. Pełna wiary postanowiła zawalczyć i wbrew wszystkiemu stanąć po stronie życia. Film został obsypany nie tylko nagrodami na polskich festiwalach (m.in. nagroda na festiwalu "Młode Kino Polskie" w Gdańsku, nagroda dziennikarz na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku). Świetnie przyjęto go także za granicą – zdobył Grand Prix na Festival International du Film de Femmes w Créteil oraz nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Figueira da Foz.

Obsada: Grażyna Szapołowska (Anna), Maria Ciunelis (Teresa Jankowska), Miłogost Reczek (lekarz), Krzysztof Stelmaszyk (Adam, mąż Anny), Jerzy Trela (profesor), Tadeusz Chudecki (ksiadz), Teresa Sawicka (lekarka), Antoni Łazarkiewicz (Tomek, syn Anny), Barbara Chojecka, Irena Szymkiewicz (salowa)

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.