Klub Latających Podróżników

Dziecięce warsztaty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Cykl warsztatów w Muzeum Etnograficznym w Krakowie dla dzieci w wieku 6-9 lat. Warsztaty przybliżają wiedzę o sposobach życia na innych kontynentach, pełne są niespodzianek, jakie kryje tamtejsza przyroda. Stanowią zachętę do bliższego przyglądania się bliskim i dalekim zakątkom Ziemi.

Pocztówki z Podróży – trzecia odsłona cyklu
Tym razem Latający Podróżnicy za swój cel obiorą Europę. W trakcie kolejnych spotkań uczestnicy przemierzą nasz kontynent od podnóży Uralu, po przylądki Półwyspu Iberyjskiego, od koła polarnego, aż po wyspy Morza Śródziemnego. Wspólnie postarają się odnaleźć to, co dla każdego z omawianych regionów jest wyjątkowe i to, co jest wspólne dla całej Europy.   

Cykl będzie szansą na spojrzenie na nasz kontynent ze świeżej perspektywy. Jego celem jest pokazanie zarówno tego, co znane z przewodników turystycznych, jak i tego, co nie mieści się w turystycznej sztampie. Przez kulturę, legendy, obyczaje, ciekawe święta, ważne osobistości, a nawet archeologiczne wykopaliska, poznawać będziemy ludzi zamieszkujących nasz kontynent, a przy okazji – poznamy lepiej to, kim my w Europie jesteśmy. 

Podsumowaniem każdego spotkania, będzie przygotowanie Pocztówki z Podróży – pracy plastycznej sumującej w sposób graficzny (dwu- lub trójwymiarowy) zdobytą przez Podróżników wiedzę.

Tematy najbliższych warsztatów:

  • 21.02 – Belgia
  • 28.02 - Holandia
  • 07.03 - Mikropaństwa
  • 14.03 - Litwa
  • 21.03 - Łotwa i Estonia

Zajęcia prowadzi
Mateusz Świstak – absolwent polonistyki. Opowiadacz i animator zabaw dziecięcych. Pracuje z opowieściami i baśniami, prowadząc warsztaty dla dzieci i dorosłych. Na blogu basnienawarsztacie.blogspot.com pisze o baśniach, ich znaczeniu i wykorzystaniu w codzienności. Współpracuje z przedszkolami i klubokawiarniami dla dzieci na terenie Małopolski i Śląska. Jest autorem scenariuszy do komiksów.

udostępnij

więcej

  • 12 430 18 27
  • grajewska@etnomuzeum.eu
  • Karnet 4 zajęć 60 zł. Karnet ważny jest przez 5 tygodni od daty zakupu. Koszt pojedynczego biletu na zajęcia to 20 zł.
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.