Kolosowe spotkania w Dworku

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 18 listopada 2017, 17:00

W Dworku Białoprądnickim jest prawdziwy dreszcz emocji i są prawdziwe opowieści, często o rzeczach, które zwykłym zjadaczom chleba nie mieszczą się w głowie. Na kolosowych spotkaniach można rozmarzyć się i posiedzieć w atmosferze ludzi wędrujących, bądź wymienić się doświadczeniami zdobytymi podczas własnych wypraw. Na pokazach z najwybitniejszymi podróżnikami, alpinistami i żeglarzami publiczność wlewa się na scenę, pod ekran, gdzie stojąc, siedząc, leżąc – jak się da - chłonie relacje z niezwykłych wypraw. Partnerem wydarzenia jest największa globtroterska impreza w Polsce – Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów KOLOSY.

Prowadzenie: Janusz Janowski

18 listopada, 17.00
Małgorzata Jarmułowicz i Zygmunt Leśniak – Wyspy skarbów i tajemne bębny
Podróżniczy duet znad morza od ponad dwunastu lat niestrudzenie eksploruje najtajniejsze zakątki Azji, a szczególnie upodobał sobie Indonezję. Małgorzata Jarmułowicz i Zygmunt Leśniak nie tylko zwiedzają, doświadczają, poznają, ale potrafią też pięknie swe przeżycia utrwalić – słowem i obrazem. Podczas Kolosowych Spotkań w Dworku Białoprądnickim nie tylko opowiedzą nam o osobliwościach i egzotyce dalekiej Azji, lecz także podzielą się praktycznymi poradami, jak podróżować poza utartym szlakiem.

Małgorzata Jarmułowicz i Zygmunt Leśniak – małżeństwo podróżników z Gdańska, rozmiłowane w Azji Południowo-Wschodniej, a zwłaszcza w Indonezji, do której wracają uparcie od 12 lat (w sumie 9 wielotygodniowych wypraw), przemierzając niekonwencjonalne szlaki w poszukiwaniu zanikających lokalnych tradycji i obyczajów. Doświadczeniami ze swych podróży dzielili się już z czytelnikami miesięcznika "Poznaj Świat", słuchaczami Radia Gdańsk i radiowej „Trójki” oraz podczas licznych warsztatów i prelekcji podróżniczych. Uczestnicy wielu edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Podróżników "Kolosy" w Gdyni (wyróżnienie na „Kolosach 2012” i „Kolos 2016” w kategorii Podróże).

Zygmunt Leśniak, który już wcześniej sam odwiedził wiele rejonów świata (Afryka Zachodnia, obie Ameryki, Azja), połączył pasję podróżowania z pasją kolekcjonowania etnicznych pamiątek z wypraw.
Małgorzata Jarmułowicz – teatrolog, kierownik Katedry Dramatu, Teatru i Widowisk na Uniwersytecie Gdańskim - kulturę Indonezji zgłębia również naukowo i upowszechnia w ramach dydaktyki akademickiej. W tym podróżniczym duecie to on - ze swoim technicznym wykształceniem i żywiołowym temperamentem - reprezentuje ducha improwizacji i kreatywnego ryzykanctwa, a ona podejmuje żmudny trud planowania, porządkowania i dokumentowania wspólnych doświadczeń.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.