Dziadek do orzechów i Król Myszy

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Mysidworka, księżniczka Szeherezady, Mysi Król, Wróżka Cukrowa, Śnieżynka, Królowa Mysibaba, tańczące kwiaty i naturalnie Dziadek do orzechów – ten fantastyczny, różnobarwny tłum zobaczymy w widowisku muzyczno-baletowym dla dzieci i dorosłych, według opowiadania Ernesta Teodora Amadeusza Hoffmanna.

Niezwykła baśń muzyczna dla dzieci i dorosłych, według powieści niemieckiego pisarza i poety epoki romantyzmu Ernesta Teodora Amadeusza Hoffmanna. Akcja baśni rozgrywa się w Wigilię Bożego Narodzenia. Maria, wśród licznych prezentów, otrzymuje drewnianego dziadka do orzechów, który, po licznych perypetiach, przeistacza się w urodziwego księcia z krainy baśni i słodyczy, zabierając Marię w podróż do swego królestwa.

Scenariusz, reżyseria, choreografia, ruch sceniczny  – Jadwiga Leśniak-Jankowska
Muzyka – Piotr Czajkowski, Robert Schumann, Franz Schubert, Benjamin Godard, Stanisław Moniuszko, Tadeusz Joteyko, George Frideric Handel
Opracowanie i kierownictwo muzyczne – Waldemar Groń

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.