Z tej strony widok jest inny

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 14 kwietnia 2021 - wtorek, 4 maja 2021

Wystawa „Z tej strony widok jest inny” to projekt trzech artystów związanych z Wydziałem Grafiki ASP w Warszawie: Jacka Staszewskiego, Andrzeja Węcławskiego i Kamila Zaleskiego. Twórców wywodzących się z trzech różnych generacji. Propozycja tytułu wystawy, jak i jej koncepcja, zrodziły się w nawiązaniu do przestrzeni galerii, specyfiki miejsca i samego Krakowa. Prace trzech artystów z założenia różnią się w znaczący sposób stosowaną formą obrazowania, używaną techniką czy też formatami prac. Zasadniczym tematem wystawy będzie właśnie wyeksponowanie w twórczy sposób różnic. Zaznaczenie różnych form opisywania i interpretowania rzeczywistości. Podkreślenie różnorodności współczesnego oglądu świata poprzez sztukę powstającą w obrębie jednego środowiska.

Jacek Staszewski tworzy minimalistyczne rysunkowe prace o medytacyjnym charakterze. Pokrywa płaszczyzny papieru równoległymi liniami lub jednolitym grafitowym walorem. Andrzej Węcławski, w najnowszej serii prac, operuje płaszczyznami czerni, tworzonymi z wielokrotnego nabijania matryc o ostrych kształtach. To prace do cierpliwego odkrywania zawartych w nich form i znaczeń. Kamil Zaleski, w swoich cyfrowych realizacjach, łączy różne rodzaje narracji od abstrakcji po przekształcane elektronicznie fragmenty rzeczywistości. Zestawienie w jednym miejscu trzech różnych, bardzo indywidualnych form twórczej eksploracji jest dla autorów wystawy interesującym doświadczeniem. Z innej perspektywy oglądany widok może okazać się coraz ciekawszy. (Andrzej Węcławski, kurator wystawy)

Wernisaż online: 13 kwietnia 2021, godz. 18:00

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.