Polskie parki narodowe: Z wizytą w Słowińskim Parku Narodowym (online)

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 8 kwietnia 2021, 19:00

Polskie parki narodowe: Z wizytą w Słowińskim Parku Narodowym

8 kwietnia 2021 r., godz. 19:00
Online: ClickMeeting

Drugie spotkanie z cyklu „Polskie parki narodowe”, podczas którego Katarzyna Sitkowska – edukatorka przyrodnicza, autorka i realizatorka szeregu lekcji terenowych – przedstawi  historię oraz unikatowe walory przyrodnicze i kulturowe parku. Uczestnicy spotkania będą mieli również okazję dopytać o kwestie szczególnie dla nich interesujące.

Słowiński Park Narodowy jest jednym z 23 parków narodowych w Polsce i jednym z 2 parków nadmorskich. Został on utworzony dla zachowania w niezmienionym pięknie systemu jezior przymorskich, bagien, torfowisk, łąk, nadmorskich borów i lasów, a przede wszystkim wydmowego pasa mierzei z unikatowymi w Europie wydmami ruchomymi. Jego przyroda odznacza się unikatowymi walorami i jest jednocześnie charakterystyczna dla środkowego wybrzeża Bałtyku. Największym bogactwem obiektów, zjawisk i procesów przyrodniczych odznaczają się Mierzeja Łebska oraz przymorskie jeziora. Do najbardziej unikatowych wartości środowiska Słowińskiego Parku Narodowego należy zaliczyć bogactwo odmiennych ekosystemów i ich niezwykle dynamiczne relacje przestrzenne.

Prowadzenie: Katarzyna Sitkowska – edukatorka przyrodnicza, autorka i realizatorka szeregu lekcji terenowych.

Partner: Słowiński Park Narodowy.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy dostępny na www.nhlab.okn.edu.pl.
- wstęp wolny
- limit miejsc: 50 os.

Polskie parki narodowe – rozpoczęty w marcu 2021 roku cykl edukacyjny, który jest realizowany w formule comiesięcznych spotkań online z przedstawicielem wybranego parku. Celem cyklu jest poznanie bogactwa przyrodniczego parków i ich narodowego znaczenia. Mamy również nadzieję, że stanie się on dodatkową formą poznawania i przygotowania się do wypraw w przyrodę, szczególnie w czasach tak dużego na nią zapotrzebowania. Dużą wartością tych spotkań jest także możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem prezentowanego parku.

Szczegółowe informacje:
Pracownia Animacji Ekologicznej
Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 w. 21, ekologia@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN 

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.