Wieczór autorski Radka Raka – laureata Nagrody Krakowska Książka Kwietnia (online)

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 8 kwietnia 2021, 18:00

Zapraszamy do Salonu Literackiego Biblioteki Kraków na wieczór autorski Laureata Nagrody Krakowska Książka Kwietnia Radka Raka„Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”.

Spotkanie będzie można oglądać i komentować na facebookowym profilu Klubu Dziennikarzy Pod Gruszką.

Prowadzenie: Krzysztof Zajas

„Baśń o wężowym sercu” to dzieło niezwykłego talentu, hojnej wyobraźni, kilkuletniej pracy, a także dowód niezależności autora, który, wkraczając w sam środek zbiorowych sporów o Szelę, postanowił nie wzmacniać żadnej z dotychczasowych wersji. Stworzył Szelę własnego, osobnego, nieprzysiadalnego – Przemysław Czapliński.

Radek Rak – praktykujący lekarz weterynarii, mieszka w Krakowie. Zadebiutował powieścią Kocham cię, Lilith (2014). Znany jest z projektu Legendy polskie. Allegro realizowanego przez Powergraph i Allegro. Za drugą powieść, Puste niebo (2016), otrzymał Złote Wyróżnienie Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego oraz nominację do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Afirmuje życie, ukochaną żonę i góry. W 2019 ukazała się trzecia powieść Baśń o wężowym sercu, albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli, za którą otrzymał Nagrodę Literacką Nike oraz Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.