Krakowska Konspiracja

Wystawy stałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • Wydarzenie stałe

Przygotowana przez Muzeum Armii Krajowej wystawa plenerowa to spacer historyczny po Krakowie, dzięki któremu można poznać najważniejsze obiekty związane z konspiracją z czasów II wojny światowej. Zespół Muzeum AK pragnie w ten sposób kontynuować swoją misję edukacyjną i wystawienniczą, jednocześnie przybliżając Odbiorcom ważne pod względem historycznym miejsca na mapie Krakowa.

Aplikacja Explainit to osobisty audioprzewodnik, który umożliwia eksplorowanie świata historii i sztuki z poziomu własnego urządzenia multimedialnego. Muzeum AK nawiązało współpracę z twórcami aplikacji przy okazji wystawy czasowej “Stój, bo strzelam! Polskie kompanie wartownicze w Niemczech 1945-1989” – obok wybranych eksponatów znalazł się specjalny kod QR, który po zeskanowaniu udostępnia dodatkowe pliki audio do wysłuchania, poszerzając tym samym kontekst wystawy.

Trasę historycznego spaceru tworzy 17 obiektów i obiektów związanych z wydarzeniami z okresu okupacji. Spacer odbywamy samodzielnie, a specjalna aplikacja Explainit, umożliwia wysłuchanie przygotowanych treści oraz obejrzenie archiwalnych fotografii. Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne. Ponadto, przy okazji spaceru warto zaopatrzyć się w słuchawki. Przeniesienie się w świat krakowskiej konspiracji nigdy nie było aż tak proste!

Aplikację Explainit można pobrać poprzez zeskanowanie kodu ze stonu Muzeum (www.muzeum-ak.pl/wydarzenia/wystawa-plenerowa-krakowska-konspiracja) lub samodzielne wyszukanie w sklepie Google Play i Apple App Store.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.