The Awarians w Cafe Szafe (online)

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 6 marca 2021, 20:00

Mamy niezwykłą przyjemność zaprosić was ponownie do naszego wirtualnego lokalu znajdującego się przy ulicy Felicjanek i Małej. Tym razem na naszej scenie zagości zespół The Awarians.

Start: 20.00
Wstęp: Dobre łącze

W 2008 roku Tom Carter i Christopher B. Gray założyli zepół The Awarians (od krakowskiego klubu Awaria) i zagrali swój pierwszy koncert autorskiej muzyki w Berlinie. Można by to określić jako efektowny punkrock z elektroniką. Burzliwy wiatr zmian przeobraża grupę i materiał, aż do wydania pierwszego albumu zatytułowanego Kup sobie! w 2012 roku. Wkrótce potem wszyscy pierwotni członkowie, z wyjątkiem Christophera, opuszczają zespół, ale muzyka wciąż czeka…Po wielu wspaniałych i burzliwych latach prób, reszta pozaziemskich członków w tajemniczy sposób przybywa z kosmosu, tworząc nową mieszankę rocka, funku i art rocka. Led Zeppelin i Gong, jak również wczesne nagrania Red Hot Chilli Peppers są głównymi inspiracjami grupy.

Magiczna łamigłówka została ostatecznie rozwiązana w 2018 roku wraz z dołączeniem gitarzysty i twórczego kompozytora Maćka Klimy, który, jak się okazało był brakującym elementem. Wokalistka Kasia Bobik niedługo potem przesiada się z perkusjonaliów za pełny zestaw perkusyjny z uśmiechem na twarzy, który cementuje muzykę w jedną całość. Mikolaj Spendel przy użyciu gitary basowej (a raczej wielu gitar) walczył o utrzymanie projektu w różnych chwilach niepewności dzięki swojej nieustannej wierze i sprawności technicznej. Sara Mikuła-Spendel zapewnia melodię, racjonalność i humor, aby utrzymać grupę w dobrej kondycji. Christopher B. Gray zaś nieustannie kontynuuje pisanie tekstów, melorecytację i pełnienie roli pełnego charyzmy frontmana, tak jak robił to od samego początku.

Obecnie zespół pilnie pracuje nad pisaniem nowego materiału na nadchodzący album Krakow Time Machine, którego część mamy już na taśmie!

Wizytówką zespołu jest niepowtarzalna atmosfera energetycznych koncertów. Występ na żywo można opisać jako „ABSOLUTNIE WCIĄGAJĄCY!”

Źródło: materiały organizatora

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.