Oprowadzanie po Fabryce Emalia Oskara Schindlera

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

7 marca 2021, 16.00
Artysta nieznany? – Polskie Państwo Podziemne w Krakowie
Zapraszamy na tematyczne oprowadzanie po wystawie stałej „Kraków – czas okupacji 1939-1945” w Fabryce Emalia Oskara Schindlera dotyczące działalności Polskie Państwo Podziemnego w Krakowie. Podczas oprowadzania dowiemy się  m.in., co to był Kedyw i czym zajmował się w Krakowie, Okręgowy Delegat Rządu, który był konspiracyjnym odpowiednikiem wojewody.

28 marca 2021, 16.00
Zagłada krakowskich Żydów – oprowadzanie kuratorskie
Zapraszamy na tematyczne oprowadzanie po wystawie stałej "Kraków - czas okupacji 1939-1945" dotyczące historii Zagłady Żydów w Krakowie. Podczas zwiedzenia poznamy żydowskie losy w okupowanym mieście począwszy od pierwszych nazistowskich rozporządzeń, poprzez istnienie getta, aż do likwidacji obozu KL Plaszow. Tłem dla lokalnej historii miasta i jego żydowskich mieszkańców będzie niemiecka polityka rasowa całkowitego wyniszczenia narodu żydowskiego w Europie w latach 1933-1945.

***
Oprowadzania wliczone są w cenę biletu. Limit miejsc: 15 osób.
Rezerwacja: Centrum Obsługi Zwiedzających (info@muzeumkrakowa.pl, w Fabryce Emalia Oskara Schindlera). Wstęp w cenie biletu na wystawę.
Dodatkowe informacje: 90 min., język polski.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.