Spotkania w Rydlówce

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

4 marca 2021, 17.00
Prawda i fikcja „Wesela” – oprowadzanie
Prapremiera „Wesela” nigdy by się nie odbyła, gdyby nie ślub młodego literata z piękną Bronowiczanką. Chodzi oczywiście o Lucjana Rydla i Jadwigę Mikołajczykówną. Zwiedzając wystawę postaramy się oddzielić fakty od mitów i literackiej fantazji Stanisława Wyspiańskiego.
Prowadzący: Joanna Zdebska-Schmidt

11 marca 2021, 17.00
Warsztaty kostiumograficzne z oprowadzaniem: W co się ubrać na wesele?
Na weselu ważny jest nie tylko strój samej panny młodej, ale również pozostałych gości. O znaczeniu kolorów i tym jak ubiór może oddawać charakter postaci przekonamy się wspólnie  analizując stare fotografie teatralne i projektując własne kostiumy dla postaci z „Wesela”.
Prowadzący: Ewelina Radecka

18 marca 2021, 17.00
spacer: Śladami ślubu i „Wesela”
Miejsce spotkania: Centrum Obsługi Zwiedzających, Rynek Główny 1 (Sukiennice)
Jak wyglądał ślub Lucjana Rydla? Komu Wyspiański czytał „Wesele”? Jak przygotowywano się do prapremiery? Jakim miastem był Kraków na przełomie wieków? O tym wszystkim będziemy rozmawiać podczas spaceru. Wspólnie prześledzimy drogę korowodu weselnego i losy tekstu „Wesela”. Prowadzący: Joanna Zdebska-Schmidt i Ewelina Radecka

25 marca 2021, 17.00
Prapremiera „Wesela” w obiektywie

Aktorzy grający w prapremierowym przedstawieniu „Wesela” zostali uwiecznieni na fotografiach wykonanych w atelier „Zofia”. Jak wiele możemy wyczytać z tych zdjęć. Czego dowiadujemy się na ich podstawie o samym przedstawieniu? O tym powie dr Agnieszka Wanicka. 

***
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność przyjścia. W przypadku ograniczeń epidemicznych, wydarzenie odbędzie się online.
Wydarzenia w cenie biletu wstępu do Rydlówki

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.