Wiele kultur – wspólna pieśń (online)

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 25 lutego 2021, 18:30

Chór pod batutą Wassima Ibrahima składający się z muzyków reprezentujących różne kraje pochodzenia, religie oraz kultury i wykonujący utwory w siedemnsatu językach świata zaprasza na niecodzienne spotkanie z muzyką etno. Bezpłatny, dostępny online koncert, który odbędzie się już w najbliższy czwartek, 25 lutego, został zorganizowany w związku z trwającym konkursem Krakowski Ambasador Wielokulturowości A.D.2020.

Koncert Wiele kultur – wspólna pieśń to niecodzienna propozycja spędzenia wieczoru przy dźwiękach muzyki etno, a jednocześnie okazja do przypomnienia o trwającym konkursie Krakowski Ambasador Wielokulturowości A.D. 2020. To jednocześnie szansa, aby zobaczyć, jak idea wielokulturowości w naszym mieście może być realizowana w praktyce. Koncert odbędzie się w czwartek, 25 lutego, o godz. 18.30 i będzie transmitowany na profilu Krakowski Generator Społeczny. W klimatycznym wnętrzu Willi Decjusza wystąpią chórzyści pod batutą syryjskiego muzyka i kompozytora Wassima Ibrahima oraz Vitaliy Ivanov (fortepian/pianino), Thomas Celis Sanchez (instrumenty perkusyjne), Kamil Kruk (piła muzyczna). Koncert poprowadzi Przemysław Skowron.

Wielokulturowy Kraków

Działający od 2015 roku Chór w Kontakcie, pod batutą Wassima Ibrahima, to laureat ubiegłorocznej edycji konkursu Krakowski Ambasador Wielokulturowości. Członkowie chóru promują muzykę świata, wykonując utwory w siedemnsatu językach, a różnorodność religijną upowszechniają, prezentując utwory łączące wszystkie religie. Chór w Kontakcie wykorzystuje muzykę jako uniwersalny język porozumiewania się i przełamywania barier. Wśród adresatów działań chóru należy wymienić oczywiście publiczność, ale też samych chórzystów i muzyków z orkiestry, a także osoby potrzebujące pomocy, dla których chór organizuje koncerty charytatywne. Muzykom przyświeca idea różnorodności i wielokulturowości – zarówno w odniesieniu do prezentowanego repertuaru, jak i składu osobowego chóru, do którego może wstąpić każdy – niezależnie od wieku, narodowości, koloru skóry czy wykształcenia muzycznego.

Źródło: materiały organizatora

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.