Kino Pod Baranami zaprasza na swoją platformę e-kinopodbaranami.pl, gdzie w ostatni weekend lutego zagości głośny spektakl Gluten Sex grupy Potem-o-tem. Wystawiane od 2018 roku przedstawienie zabiera widzów w podróż do wirtualnej rzeczywistości stworzonej przez informatycznego geniusza. Do miejsca, w którym spełniają się marzenia i obnażają lęki współczesnego człowieka. Reżyserem i scenarzystą spektaklu jest Marcin Zbyszyński.
Gluten Sex to offowa megaprodukcja grupy Potem-o-tem, której akcja rozgrywa się w wirtualnej rzeczywistości. Będący właściwie komedią science fiction spektakl, w pełen humoru sposób ukazuje obawy i lęki współczesnego człowieka - ze strachem przed samotnością na czele. W tradycyjnej, analogowej wersji, Gluten Sex rozpoczynał się od tajemniczej podróży autokarem, którą odbywali widzowie. Nie był to jednak zwykły przejazd z punktu A do punktu B, lecz początek niezwykłej wyprawy w głąb wirtualnego świata, gdzie spełniają się marzenia. Filmowa wersja spektaklu Gluten Sex, dostępna na platformie e-kinopodbaranami.pl, jest pełnym zapisem przedstawienia. Mimo, że nie oferuje możliwości fizycznego przemieszczania, to i tak przenosi widzów w czasie i przestrzeni - w sam środek niezwykłej wizji niedalekiej przyszłości, która z dnia na dzień staje się coraz bardziej prawdopodobna.
- Scenariusz i reżyseria: Marcin Zbyszyński
- Zdjęcia i montaż: Darek Redos
- Dźwięk: Ernest Grabowski
- Muzyka: Skodo
- Kostiumy: Irma Tylor
- Animacje | Grafika: Stefania Michera
- Charakteryzacja: Zuzanna Dominiak
- Asystent Reżysera: Jakub Lebiedziński
- Skrypt: Natalia Kielan
- Obsada: Wojciech Malajkat (ZNANY AKTOR), Filip Kosior (LEON MAKS), Piotr Piksa (JULIAN), Marta Wągrocka (PAN RYSZARD / POLA DATA), Maria Sobocińska (HELA), Agata Różycka (RÓŻA/MAJA), Skodo (ARTUR)