Po Cichu. O muzyce i literaturze (online)

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Cykl „Po Cichu. O muzyce i literaturze” Polskiego Wydawnictwa Muzycznego zyskał wielką sympatię i uznanie widzów. Ciekawe, wirtualne rozmowy towarzyszyły nam przez cały 2020 rok. Dzięki tym niespiesznym wywiadom mogliśmy odwiedzić naszych twórców w ich domach, dowiedzieć się czegoś ciekawego na ich temat, zapytać o tajniki ich warsztatu czy poznać inspiracje i zachwyty.

Druga odsłona cyklu zapowiada się równie interesująco.

Czy muzyce potrzebny jest parytet? Co stanowi wyzwanie w pracy nad trudnymi kompozycjami? Czy muzyka filmowa jest gorsza, a może lepsza? Jak pisać o muzykologii? Odpowiedzi na te i inne fascynujące pytania znajdą się w nowych odcinkach, które już niebawem ukażą się w kanałach PWM. Rozmowom niezmiennie przewodniczyć będzie dyrektor – redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dr Daniel Cichy.

Bądźcie z nami na kanale PWM Edition na YouTube i na facebookowym profilu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

– Wybitni artyści i znakomici autorzy, muzycy, kompozytorzy, badacze, pedagodzy i pisarze. Łączy ich jedno – miłość do muzyki i przyjaźń z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. Zapraszam na drugą odsłonę cyklu „Po Cichu o muzyce i literaturze”.

Drugą część cyklu „Po Cichu. O muzyce i literaturze” otworzy spotkanie z Violettą Rotter-Kozerą. Już 21 lutego autorka książki „Kilar. W bliskim planie” opowie o kompozytorze. A szczególnie o jego filmowym obliczu. Data tego spotkania nie jest przypadkowa – to właśnie wtedy - 46 lat temu - „Ziemia Obiecana” ze spektakularną muzyką Kilara weszła do kin.

3 marca obchodzić będziemy rocznicę urodzin Kazimierza Serockiego. Z tej okazji Daniel Cichy w rozmowie z profesor Iwoną Lindstedt – autorką książki „Kazimierz Serocki. Piszę tylko muzykę” – opowiedzą o tym posiadającym wiele artystycznych oblicz kompozytorze. Nie zabraknie również refleksji na temat muzykologii i o tym, jak okładka książki może zaintrygować czytelnika. Koniecznie uczcijcie ten dzień z nami. 8 marca porozmawiamy o kobietach z kobietami. Gościem Daniela Cichego będzie Marzena Diakun, jedna z czołowych dyrygentek na świecie. Podstawą do dyskusji będzie najnowsza płyta wytwórni Anaklasis: „POLISH HEROINES OF MUSIC”, na której usłyszymy kompozycje Elżbiety Sikory, Hanny Kulenty, Agaty Zubel czy  Grażyny Bacewicz. Płytom Anaklasis będą poświęcone również kolejne dwa spotkania cyklu „Po Cichu o muzyce i literaturze”. 19 kwietnia usłyszymy o premierowym krążku Marcina Stańczyka „ACOUSMATIC MUSIC”, z kolei 19 maja Daniel Cichy porozmawia z Krzysztofem Herdzinem o cieszącej się dużą popularnością muzyce z płyty: „Impressions on Paderewski”. 17 czerwca przeniesiemy się na magiczne Podhale i przy dźwiękach góralskiej muzyki spotkamy się z Krzysztofem Trebunie-Tutką, autorem „Muzyki Skalnego Podhala” – pionierskiego podręcznika do nauki gry na prymach i sekundach. Tego jeszcze nie było!
Druga część roku 2021 będzie równie ekscytująca. Na wirtualnej kanapie Daniela Cichego zasiądą: Aleksander Nowak, Szymon Nehring, Marcin Gmys, Ignacy Lisiecki oraz Dariusz Terefenko.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest instytucją kultury od 75 lat specjalizującą się w wydawaniu materiałów nutowych oraz książek z zakresu muzyki klasycznej, jazzu i muzyki filmowej. Szeroka oferta wydawnicza Oficyny obejmuje dzieła muzyki dawnej i współczesnej, repertuar polski i światowy, nuty przeznaczone dla amatorów
i specjalistów, publikacje o charakterze pedagogicznym, naukowym i popularnym oraz obszerny katalog wydawnictw książkowych i leksykograficznych. PWM to jedna z najważniejszych instytucji muzycznych w Polsce, promująca wśród zagranicznych partnerów twórczość rodzimych kompozytorów, jest także przedstawicielem czołowych zagranicznych wydawców na terenie kraju. Odpowiadając na oczekiwania współczesnego odbiorcy PWM poszerzyło swoją działalność o nową markę fonograficzną – Anaklasis. Jako wydawca Ruchu Muzycznego Oficyna stwarza przestrzeń dla artystycznego dialogu i naukowej refleksji, wymiany myśli i kształtowania świadomości estetycznej. PWM inicjuje działania edukacyjne będąc głównym organizatorem popularnych Dni Edukacji Muzycznej, Seminarium Edytorstwa Muzycznego czy najnowszej ogólnopolskiej kampanii o prawie autorskim: „Jesteś twórcą – masz prawo”. Więcej:
www.pwm.com.pl

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.