Körkarlen Trio: Furman śmierci

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 27 lutego 2021, 19:00

Koncert Körkarlen Trio z projekcją filmu Furman śmierci w Lunecie Nocą.

Sto lat temu trzech pijaczków bawiących się na lokalnym cmentarzu opowiada legendę. Wedle niej, osoba, która umrze jako ostatnia w sylwestra, zostaje na następny rok furmanem powozu śmierci. Woźnica śmierci zbiera dusze zmarłych aż do momentu przekazania swej roli następnemu nieszczęśnikowi. Historia ta będąca adaptacją opowiadania Selmy Lagerlöf posłużyła Victorowi Sjöströmowi do stworzenia jednego z największych dzieł w historii kina – Furmana Śmierci. Film ten jest dziełem niezwykłym. Wielowarstwowa ekspozycja, efekty specjalne i sposób prowadzenia kamery spowodowały, że w momencie wyświetlania osiągnął ogromny sukces. Lata później krytycy, jak i wielkie postaci świata kina m.in. Charlie Chaplin i Ingmar Bergman zwrócili również uwagę na sposób poprowadzenia fabuły i budowanie napięcia w filmie.

Muzykę do filmu wykona Körkarlen Trio – zespół powołany specjalnie, by uczcić setną rocznicę filmu. Muzycy grają przebrani w stroje doktorów plagi z XX wieku, fabuła filmu dzieje się bowiem w czasie epidemii gruźlicy.

Przed koncertem odbędzie się prelekcja. Po wydarzeniu zapraszamy do wspólnej dyskusji. W trakcie wydarzenia zespół wykorzystuje kopię filmu Körkarlen w reż. Victora Sjöströma z 1921 roku.

Źródło: materiały organizatora

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.