Świętujemy Dzień Andaluzji! / Día de Andalucía (online)

Spektakle taneczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 26 lutego 2021, 19:00
Andaluzja to południowy region Hiszpanii, jeden z największych pod względem terytorialnym. W 1980 roku odbyło się referendum o Statusie Autonomii Andaluzji. Od 28 lutego 1980 roku Andaluzja jest regionem autonomicznym. Posiada własną flagę, którą w tym ważnym dniu wszędzie można zobaczyć – charakterystyczne dwa zielone pasy przedzielone białym, na którym umieszczone jest godło Andaluzji – Herakles poskramiający dwa lwy, stojący między dwoma kolumnami, symbolizującymi skały Cieśniny Gibraltarskiej.

Obchody Święta trwają cały tydzień (tzw. Semana Blanca – Biały Tydzień lub Semana Cultural – Tydzień Kultury). Oprócz oficjalnych uroczystości czas zapełniają liczne imprezy kulturalne i kulinarne, na ulicach króluje muzyka, śpiew, taniec i jedzenie.

Krakowskie Forum Kultury zaprasza na spotkanie z tym malowniczym i niezwykłym rejonem Hiszpanii, gdzie przez setki lat, dzięki wpływom mauretańskim, celtyckim, iberyjskim, rzymskim i żydowskim, powstała wyjątkowa andaluzyjska kultura. To tu urodził się Pablo Picasso i Federico Garcia Lorca, ukształtowało się flamenco, a zabytki Granady, Kordoby czy Sewilli są znane na całym świecie.
 
Oprócz opowieści zaprezentowane zostaną tańce i pieśni typowe dla Andaluzji – nie tylko flamenco. Wydarzenie transmitowane będzie online na Facebooku Krakowskiego Forum Kultury.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.