Sztuka Myślenia: My barbarzyńcy!

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 26 lutego 2021, 19:00

Teatr im. Juliusza Słowackiego zaprasza na spotkania teatralno-filozoficzne, które mają pomóc artystom i widzom wyzwolić wspólny potencjał.

„Sztuka myślenia” to zainicjowany przez Bartosza Szydłowskiego i Piotra Augustyniaka performatywny sojusz teatru i filozofii – sztuki i myślenia – który ma pomóc artystom i widzom wyzwolić wspólny potencjał. „Chcemy razem przezwyciężać bezmyślność, która ideologizuje, zacietrzewia i wpędza w pychę. Irytuje nas bowiem i martwi, jak bardzo nasze życie społeczno-kulturalne zdominowane jest przez banał, plotkę, hejt, komentatorskie pustosłowie i pseudo-polityczną nawalankę. Pozostaniemy wobec tego bezbronni, dopóki sami nie zadbamy o higienę myślenia” – deklarują organizatorzy.

-----------

Wydarzenie, na żywo, będzie również transmitowane online!

Goście: Krzysztof Bielawski i Marek Migalski
Koncepcja spotkania i prowadzenie: Piotr Augustyniak i Bartosz Szydłowski

Obraz półnagiego, wytatuowanego mężczyzny w futrzanej czapie z rogamina amerykańskim Kapitolu obiegł świat i wstrząsnął wszystkimi, którzy wciąż wierzą w zachodnią praworządność oraz ład demokratyczny. Czy ten skandaliczny wybryk należy traktować tylko jako jednorazowy eksces? A może to zapowiedź barbarzyńskiej przyszłości, która nadchodzi, a może raczej już nadeszła (choć jeszcze nie potrafimy w to uwierzyć)?

Miejsce spotkania na żywo → Scena MOS, ul. Rajska 12

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.