Król: Dziękuję w Nowohuckim Centrum Kultury

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 16 maja 2021, 19:00

Koncert przełożony z 27 lutego na 15 maja 2021!

Zapraszamy na premierowy koncert Króla z materiałem z nadchodzącej płyty Dziękuję. Podczas koncertu nie zabraknie także utworów znanych z poprzednich płyt artysty.

Dziękuję, czyli szósty solowy album Króla ukaże się 9 kwietnia 2021 nakładem wytwórni ART2 Music. Błażej Król dał się poznać jako artysta wydający płyty rokrocznie. Dwa tysiące dwudziesty okazał się szczególny, był to rok bez nowej płyty Króla, przyniósł on jednak artyście nagrody, takie jak Paszport POLITYKI czy Fryderyk, a także objęcie wraz z Darią Zawiałow i Igo kierownictwa nad projektem Męskie Granie Orkiestra 2020.

EJ TYGRYSY!

Zanim zacznę dziękować, chcę Was przeprosić, że musieliście tym razem czekać trochę dłużej na mój album… SORRY!  Oprócz kilku super akcji było tez momentami kiepsko… nie muszę tłumaczyć co się wydarzyło w 2020… Ale już jestem! i chcę Wam podziękować…– Błażej Król

Pierwszym singlem zapowiadającym wydawnictwo jest utwór Tak jak ty. Teledysk w reżyserii Przemka Dzienisa powstał we współpracy ze studiem Human Ark oraz firmą Film Produkcja.


Zespół wystąpi w składzie:

Błażej Król – głos, gitara
Iwona Król – głos, instrumenty klawiszowe
Thomas Fietz – perkusja
Jan Migdal – gitara basowa
Monia Muc – saksofon

Błażej Król – jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej. Karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem Górskim jako UL/KR . W 2014 r. postanowił wydać pierwszą płytę solową. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą albumów Nielot, Wij (2015) oraz Przez sen (2016), Przewijanie na podglądzie (2018). Za płytę Przewijanie na podglądzie został nagrodzony „Mateuszem Trójki”. Jest laureatem Paszportu „Polityki” 2019 w kategorii Muzyka popularna za płytę Nieumiarkowania oraz Fryderyka 2020 w kategorii Autor Roku. Król ze swoim zespołem wystąpił na największych festiwalach i wydarzeniach muzycznych w Polsce, m.in. Open’er Festival, Off Festiwal, Męskie Granie, Tauron Nowa Muzyka.

Źródło: materiały organizatora

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.