Granica – wirtualny Studencki Nocny Klub Filmowy

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 28 stycznia 2021, 21:00

Nadrabiamy zaległości! Tym razem zapraszamy na wirtualny seans i dyskusję o nominownym do Oscara za najlepszą charakteryzację i fryzury, szwedzkim kandydacie do nagrody dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Nowy film jednego z najciekawszych duńskich reżyserów młodego pokolenia, Alego Abbasiego „Granica” to porywająca adaptacja opowiadania pochodzącego ze zbioru „Papierowe ściany” Johna Ajvide Lindqvista, mistrza powieści grozy, autora bestsellerowej książki „Wpuść mnie”, na podstawie której powstał słynny horror „Pozwól mi wejść” (2008). Szwedzki pisarz jest również współautorem scenariusza. W postać Tiny wcieliła się znakomita szwedzka aktorka Eva Melander, gwiazda serialu kryminalnego „Rebecka Martinsson”.

Jak to działa? Spotykamy się o umówionej godzinie na platformie ZOOM, aby wysłuchać prelekcji, później każdy w swoim domu ogląda film na E-KINOPODBARANAMI.PL, a po seansie widzimy się znowu na Zoomie, gdzie odbywa się dyskusja online.

UWAGA! Aby uczestniczyć w dyskusji należy zalogować się swoim imieniem i mieć dostęp do kamerki.

O filmie:

GRANICA | Gräns
reż. Ali Abbasi, Szwecja/Dania 2018, 110'
Oscary 2019: nominacja do nagrody za najlepszą charakteryzację i fryzury, szwedzki kandydat do nagrody dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego
MFF w Cannes 2018: zwycięzca sekcji Un Certain Regard
Europejskie Nagrody Filmowe 2018: najlepsze efekty specjalne, 3 nominacje - najlepszy film europejski, najlepsza aktorka (Eva Melander), najlepszy reżyser (Ali Abbasi), najlepszy scenariusz (Ali Abbasi, Isabella Eklöf, John Ajvide Lindqvist)
MFF w Jerozolimie 2018: wyróżnienie
MFF w Monachium 2018: nagroda CineVision
Norweski Międzynarodowy Festiwal Filmowy 2018: Nagroda Norweskich Krytyków Filmowych
MFF w Palm Springs 2018: nagroda Directors to Watch
Wymykająca się klasyfikacjom gatunkowym historia koncentruje się na losach szwedzkiej celniczki Tiny z niesamowitym zmysłem powonienia, która wikła się w skomplikowaną moralnie relację z podejrzanym włóczęgą. Pewne szczególne cechy obojga bohaterów od razu rzucają się w oczy i sprawiają, że to nie jest zwyczajna historia miłosna.

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.