Spotkanie z Lidią Maksymowicz (online)

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 25 stycznia 2021, 16:00

W ramach Międzynarodowego Dnia o Ofiarach Holokaustu Żydowskie Muzeum Galicja zaprasza na spotkanie z Lidią Maksymowicz, byłą więźniarką obozu Auschwitz-Birkenau.

Lidia Maksymowicz urodziła się w grudniu 1940 roku jako Ludmiła Boczarowa we wsi Prybytki w okolicach Połocka. Trzy lata później wraz z rodziną została  aresztowana przez Niemców z powodu oskarżeń o kontakty z partyzantami. Wszyscy mieszkańcy wsi zostali z tego powodu zamknięci w więzieniu w Witebsku, z którego po śledztwie w grudniu 1943 roku przetransportowano do obozu Auschwitz-Birkenau. Lidia trafiła do baraku dziecięcego, gdzie musiała nauczyć się zasad obozowego życia. Warunki bytowania w obozie były trudne do zniesienia, szczególnie dla tak małego dziecka, jednak szybko przekonała się, że czeka ją coś gorszego  – eksperymenty pseudomedyczne. Jak sama mówi – przeżyła dzięki splotowi przypadków.

Dziś Pani Lidia uczestniczy w licznych spotkaniach z grupami młodzieży i dorosłych. Opowiadanie swojej historii, edukację, traktuje jak misję.

Liczba miejsc ograniczona.
Obowiązują rezerwacje drogą mailową: zapisy@galiciajewishmuseum.org
Osoby, które dokonają rezerwacji, otrzymają link do spotkania na platformie Zoom.

Czas: ok. 60 minut
W języku polskim z tłumaczeniem na język angielski.
Wstęp wolny.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.