Ghostman – „człowiek duch” | rozmowa i koncert

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 15 stycznia 2021, 18:00
Nieprzeciętny wokalista i saksofonista, który swojego głosu używa jak instrumentu. Ghostman, a więc „człowiek duch”, opowiada o swoim życiu i muzyce Renacie Głowackiej w programie „Świat na głowie”. Premiera 15 stycznia 2020 roku o godz. 18:00 na kanale DWOREK.TV Tuż po rozmowie, o godz. 19.00 odbędzie się koncert artysty.
 
Studiował na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Zaczynał od gry na saksofonie, by po dwudziestu latach rozpocząć przygodę ze śpiewaniem. Swojego głosu używa jak instrumentu. Tworzy muzykę na żywo, często przy pomocy loopera i efektów gitarowych, improwizuje, bawi się brzmieniem, dynamiką, fakturą dźwięku. Jego twórczość jest intuicyjna, świeża i emocjonalna, rodzi się na scenie, na oczach widzów. Ghostman podczas każdego występu eksperymentuje, odkrywając wciąż nowe środki ekspresji. Śpiewając, posługuje się językiem brzmiącym jak mieszanka dialektów z różnych stron świata. Jednak w rzeczywistości nie zna żadnego z nich. Traktuje to jako dar, możliwość wyrażania przeróżnych emocji. Brak ograniczeń słowem czy wyuczonym tekstem pozwala mu na ogromną wolność ekspresji. W swojej muzyce łączy elementy jazzu oraz afrykańskiej, indyjskiej i arabskiej muzyki ludowej. Dzięki temu tworzy muzykę porywającą wyjątkowym klimatem i różnorodnością, muzykę dotykającą zmysłów, która jest mieszanką euforii i nostalgii.
 
Materiały zostaną opublikowane na naszym kanale YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCDcEgEQsoUQ5_qOD6ttucRA

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.