Premiera Psychologiczna online: Pod tym samym niebem

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 30 listopada 2020, 20:00

Kino Pod Baranami zaprasza na trzecie wirtualne wydanie cyklu PREMIERY PSYCHOLOGICZNE – seansów filmowych, prowokujących do dyskusji o kondycji psychicznej człowieka. Wydarzenie odbędzie się online, w wirtualnej sali Baranów na www.e-kinopodbaranami.pl.

W programie poruszający włoski dramat Pod tym samym niebem: opowieść o trudnej historii i jej echach we współczesności, o nienawiści i trudnych wyborach. Na MFF w Wenecji, wcielający się w główną rolę Alessandro Gassmann, za swoją kreację otrzymał Nagrodę im. Francesco Pasinettiego.

Po seansie na dyskusję online zaproszą tradycyjnie już absolwentki psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim: Anna Nicieja i Katarzyna Staleńczyk.

POD TYM SAMYM NIEBEM | Non odiare
reż. Mauro Mancini, Włochy 2020, 96'
Akcja filmu rozgrywa się w typowym europejskim mieście, w którym krzyżuje się wiele kultur. Tutaj, w historycznym centrum, mieszka Simone Segre (Alessandro Gassmann), uznany chirurg żydowskiego pochodzenia. Simone odciął się od przeszłości i prowadzi normalne życie pozbawione zawirowań. Ostre konflikty z ojcem – ocalonym z Holocaustu byłym więźniem obozu koncentracyjnego – sprawiają, że nie ma z nim żadnej więzi. Wracając z cotygodniowego treningu wioślarskiego, Simone rzuca się na ratunek mężczyźnie, który jest ofiarą pirata drogowego. Jednak kiedy odkrywa nazistowski tatuaż na jego piersi, zaniecha udzielenia mu pomocy. Po kilku dniach poczucie winy za śmierć mężczyzny zwycięża i Simone decyduje się odszukać rodzinę ofiary: Marikę, najstarszą córkę (Sara Serraiocco); Marcello (Luka Zunic), nastolatka zafascynowanego ideologią nazistowską i najmłodszego Paolo (Lorenzo Buonora).

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.