„Natura Urbana Nieużytki Berlina” – pokaz filmu i spotkanie z Matthew Gandym (online)

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 26 listopada 2020, 18:00

W ramach 4. edycji cyklu spotkań Elementy Architektury zapraszamy na pokaz filmu. Natura Urbana. Nieużytki Berlina i spotkanie on-line z jego reżyserem Matthew Gandym.

Film Natura Urbana. Nieużytki Berlina opowiada powojenną historię Berlina poprzez historię roślin. Dokument przenosi nas z Trümmerlandschaften i ich unikalnych ekologii na opuszczone dachy wodociągów Friedrichshagen na obrzeżach miasta. To spotkanie z niezwykłą różnorodnością spontanicznej roślinności z całego świata, która wyrosła na liniach kolejowych, na rogach ulic oraz na charakterystycznych berlińskich nieużytkach.

W Natura Urbana zmieniająca się roślinność Berlina opowiada historią równoległą do zniszczeń wojennych, podziału geopolitycznego i najnowszej fazy transformacji miejskiej. Natura Urbana zabiera nas w wyjątkową podróż przez Berlin, począwszy od mikrokosmosu botanicznego popękanych kostek brukowych, po wyszukane próby odwzorowania całego miasta pod kątem charakterystycznych stref ekologicznych.

Film i spotkanie w języku angielskim.

Matthew Gandy jest geografem, ekologiem miejskim i wielokrotnie nagradzanym twórcą filmów dokumentalnych. Jest profesorem geografii i wykładowcą King’s College na Uniwersytecie w Cambridge. Wcześniej wykładał na University College London, gdzie założył i pełnił stanowisko dyrektora UCL Urban Laboratory w latach 2005-2011. Obok działalności naukowej tworzy filmy dokumentalne oraz poszukuje nowatorskich sposobów dotarcia do szerokiej nieakademickiej publiczności.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.