„W objęciach paradoksu” – prezentacja tomu wierszy Szymona Wasiłowicza (online)

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 30 listopada 2020, 18:00

30 listopada odbędzie się wirtualne spotkanie poświęcone tomikowi wierszy „W objęciach paradoksu”. Jego autorem jest Szymon Wasiłowicz, niewidomy krakowski poeta, który wraz ze Stowarzyszeniem na rzecz wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym „Świstak” wydał zbiór, a także przygotował audiobook we współpracy z licznym gronem lokalnych twórców i artystów.

Szymon Wasiłowicz ma już za sobą debiut literacki. Pochodzący z wydanego w 2017 roku tomu wierszy „Alter Ego” utwór „Gdzie jest Betlejem” doczekał się nawet aranżacji muzycznej Aleksandry Stano.

Poeta wraz ze Stowarzyszeniem na rzecz wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym „Świstak” pracuje aktualnie nad wydaniem drugiego zbioru swoich wierszy zatytułowanego „W objęciach paradoksu”. Zaproszenie do współpracy przyjęło grono lokalnych artystów. Recenzję tomu napisał krytyk literacki i poeta Andrzej Warzecha, ilustrację okładki przygotowała artystka Anna Siek, a opiekę merytoryczną nad wydaniem sprawowała pisarka Ewa Stadtmuller. Skład wydawniczy wzbogacą ilustracje udostępnione przez artystów Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych.

Marzeniem Szymona Wasiłowicza było, by jego twórczość docierała do jak najszerszego grona odbiorców, stąd pomysł na audiobook z artystyczną interpretacją wierszy, w przygotowanie której zaangażowali się artyści i przyjaciele autora.

Efekty wspólnej pracy będzie można poznać podczas wirtualnego spotkania autorskiego zaplanowanego na poniedziałek, 30 listopada na godz. 18.00. W wydarzeniu można wziąć udział za pośrednictwem profilu stowarzyszenia na Facebooku.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.