Sztuka edukacji. Fotografie w działaniu

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 26 listopada 2020 - sobota, 28 listopada 2020

Konferencja Sztuka edukacji. Fotografie w działaniu odbędzie się ONLINE w dniach 26–28 listopada 2020 roku. Tym razem przyjrzymy się projektom edukacyjnym opartym na fotografii, przyczyniającym się do kształtowania świadomych odbiorców mediów i krytycznego podejścia do publikowanych treści.

Wszystkie wyłonione w otwartym konkursie projekty, nadesłane przez nauczycieli/ki, edukatorów/ki oraz animatorów/ki, uczą uważnego patrzenia na fotografię. Zwracają również uwagę na jej rolę w poznawaniu swoich korzeni, lokalnych historii oraz najbliższej okolicy. Pokazują, w jaki sposób fotografia może stać się narzędziem do badania współczesności, z jej blaskami i ciemnymi stronami, oraz jak wykorzystać ją w nauczaniu różnych przedmiotów szkolnych, nie tylko humanistycznych. Z projektami zapoznacie się Państwo w trakcie paneli tematycznych odbywających się 26 i 27 listopada.

Zapraszamy również do wysłuchania wykładu dziennikarza Wojciecha Cieśli Fact-checking i narzędzia OSINT, czyli jak nie dać się nabrać w sieci oraz do aktywnego udziału w spotkaniu z praktykami, fotografkami (Karolina Gembara, Karolina Jonderko, Zofia Krawiec) i fotografem (Rafał Milach), którzy opowiedzą o swoich projektach poruszających tematy społeczne.

W sobotę 28 listopada zachęcamy do wzięcia udziału w webinarach i warsztatach, podczas których swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się z nami osoby na co dzień wykorzystujące fotografię do pracy z dziećmi i młodzieżą.

Mamy nadzieję, że konferencja stanie się przestrzenią dla dyskusji o nieustającym poszukiwaniu nowych form działań z wykorzystaniem fotografii w edukacji.

Rejestracja uczestnictwa w konferencji trwa do 22 listopada 2020 roku. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy: sztukaedukacji.zacheta.art.pl

***
Sztuka edukacji to cykl dorocznych konferencji dotyczących szeroko pojętej kultury w programach nauczania oraz możliwości współpracy między szkołą a publicznymi i niepublicznymi instytucjami kultury (m.in. samorządowymi instytucjami kultury czy organizacjami pozarządowymi) przy tworzeniu projektów edukacyjnych. Sztuka edukacji to spotkania praktyków zajmujących się edukacją kulturalną dzieci i młodzieży — zarówno formalną, jak i nieformalną. Biorą w nich udział nauczyciele, pedagodzy, edukatorzy, animatorzy i artyści. Stwarzamy przestrzeń do rozmów, dyskusji i wymiany doświadczeń. Wspólnie szukamy miejsca dla kultury i sztuki w szkole oraz zastanawiamy się, jak możemy się uzupełniać. Poprzez prezentację dobrych praktyk wskazujemy wartości wynikające ze współpracy między środowiskami przy realizacji projektów. Inspirujemy i budujemy sieci kontaktów. Konferencje są bowiem świetną okazją do nawiązania relacji, które mogą stać się początkiem wspólnych projektów, i do propagowania idei, że kultura jest narzędziem niezbędnym, by funkcjonować w społeczeństwie.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.