Otello (online)

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Opera Krakowska zaprasza na premierę półscenicznego wykonania Otello Giuseppe Verdiego w reżyserii Laco Adamika.

Prapremiera Otella w mediolańskiej La Scali w 1887 roku to spektakularny comeback Giuseppe Verdiego na scenę – wracał na nią po 16 latach przerwy. Kiedy publiczność epoki romantyzmu (a wraz z nią sam kompozytor!) była już przekonana, że 74-letni wówczas artysta po sukcesie Aidy z 1871 roku osiadł na laurach, ten zaskoczył wszystkich niezwykle oryginalną, odważną i nowatorską formą oraz bogactwem wrażeń. W operowym Otellu znane z dramatu Szekspira wielkie emocje – ognista miłość, chorobliwa zazdrość, żądza władzy i obsesja zemsty – stają się jeszcze intensywniejsze, a ich zapowiedzią jest szalejąca w uwerturze burza.  

Wirtualnym powrotem do świątyni teatru i muzyki po jesiennej przerwie będzie również zbliżająca się premiera dzieła w Operze Krakowskiej – pierwsza w tegorocznym niełatwym sezonie. Opowieść o niebezpiecznych namiętnościach tytułowego dowódcy weneckiej armii, daremnych próbach Desdemony, by udowodnić swoją niewinność, i intrygach knutych przez podstępnego Jagona zobaczymy we wspomaganym multimedialną oprawą wykonaniu półscenicznym, nad którym czuwają Tomasz Tokarczyk (kierownik muzyczny) i Laco Adamik (reżyseria). Spektakl zadebiutuje 11 grudnia na platformie PLAY KRAKÓW

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.