Grafikom i Graficzkom krakowskim In Memoriam

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 4 listopada 2020 - niedziela, 27 grudnia 2020

Listopad to miesiąc refleksji i zadumy, ale to również czas wspominania tych, którzy przez dekady dostarczali nam wspaniałych wzruszeń, powodów do głębokiego namysłu i wyjątkowych wrażeń estetycznych. Wystawa przygotowana w galerii Międzynarodowego Centrum Sztuk Graficznych w Krakowie to czułe wspomnienie wspaniałych krakowskich Artystów i Artystek. To okazja do przypomnienia ich wyjątkowych dzieł i przywołania ich niezwykłych osobowości, ważnych myśli i zróżnicowanych postaw twórczych. Wystawa prezentuje zarówno prace tych, których nie ma wśród nas od kilku już dekad, jak i tych, których pożegnaliśmy ledwie wczoraj.
W trudnym czasie szalejącej pandemii wystawa jest okazją do wyciszenia, samotnej refleksji nad przemijającym czasem, ale także do ponownego czerpania radości z pięknych grafik i choć chwilowej ucieczki od naszych codziennych strapień. Na wystawie będzie można zobaczyć grafiki autorstwa m.in. Mieczysława Wejmana, Janiny Kraupe-Świderskiej czy Andrzeja Kowalczyka.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.