Presley & Sinatra

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 5 września 2021, 17:00

Koncert przeniesiony na z 11 kwietnia na 5 września!

Obaj są przedstawicielami muzyki lat 50. i 60. XX wieku, obaj potrafili zahipnotyzować swoim głosem młodą publiczność, obaj otaczali się pięknymi kobietami i przeboje obu są śpiewane do dzisiaj. Nieśmiertelna muzyka minionego wieku, którą ukształtowało dwóch wybitnych artystów – Elvis Presley i Frank Sinatra.
Dzieliło ich praktycznie jedno pokolenie. Sinatra – swingowy wirtuoz jazzu, Presley – „król rock and rolla”, niby różni, a jednak mniej lub bardziej świadomie z każdym kolejnym rokiem swojej twórczości jeszcze silniej oddziaływali na rozwój dwóch gatunków muzycznych. Stali się symbolem czasów nieco buntowniczych, kiedy to na ulicach spotkać można było dzieci-kwiaty.
Koncert Presley & Sinatra to ukłon w kierunku dwóch wybitnych solistów, którzy mieli swoje własne, zupełnie inne życiowe drogi, o czym traktuje np. piosenka My Way. To przypomnienie romantycznej melancholijności Franka Sinatry, który tak pięknie śpiewał o miłości w Strangers in the Night. To również odwzorowanie energetycznego klimatu, którym emanował Elvis Presley, śpiewając Stuck on You.

Tak wybitne i charakterystyczne głosy musiały zostać przypomniane przez wyjątkowych muzyków. Dlatego też za mikrofonem stanie Mirosław Niewiadomski. Jest to jego pierwszy solowy projekt, niezwykle udany, będący dobrym początkiem wspaniałej przygody. Koncert Presley & Sinatra jest pokazem nie tylko rockandrollowego temperamentu Elvisa Presleya i uroczej melancholii Franka Sinatry, ale też umiejętności polskiego muzyka. Mirosław Niewiadomski debiutował na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi, po czym jego kariera muzyczna zaczęła się prężnie rozwijać. Prezentował się na wielu scenach teatrów muzycznych, m.in. jako Barinkay z Barona cygańskiego autorstwa Johanna Straussa. Miał też szansę wystąpić w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, na której pojawił się jako Czaplicki w spektaklu Dama pikowa Piotra Czajkowskiego.

Koncert Presley & Sinatra to niezwykła podróż po nutach lat 50. i 60. ubiegłego wieku – jedyna taka szansa, by spotkać na scenie aż trzech wybitnych artystów, wśród których dwóch jest już legendą, a jeden tworzy nową historię.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.