Kozaki, czyli oszustwo ukarane

Spektakle taneczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 23 listopada 2020, 20:00

Balet przywrócony

Balet Dworski „Cracovia Danza” przywraca wyjątkowe, zapomniane przez ponad dwieście lat dzieło. Balet Kozaki, czyli oszustwo ukarane w choreografii Daniela Curza do muzyki Antoniego Harta miał premierę w Teatrze Narodowym w Warszawie 11 listopada 1784 roku. Choć zarówno partytura, jak i libretto zaginęły, udało się je odtworzyć. Dzięki temu w spektaklu zobaczymy polskie tańce, takie jak m.in. chodzony, oberek, polonez czy przede wszystkim kozak, uznawany w minionych epokach za polski taniec narodowy, a obecnie prawie w ogóle nieznany. Prapremiera z udziałem publiczności i muzyką na żywo zaplanowana na 23 listopada w Teatrze im. Juliusza Słowackiego będzie również transmitowana online na kanale Baletu Dworskiego „Cracovia Danza” na YouTube. Warto skorzystać z okazji i zdobyczy techniki – i wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu!

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

Kozaki, czyli oszustwo ukarane

Muzyka: Antoni Hart
Scenariusz i choreografia: Leszek Rembowski
Scenografia i kostiumy: Jan Polewka
Rekonstrukcja partytury: Maciej Prochaska
Rekonstrukcja tańca Menuetto & Cracovienne: Romana Agnel
Konstrukcja maszyny: Jan Burnat, Maciej Moszew
Asystent choreografa: Dariusz Brojek
Asystentka scenografa: Ilenia Emili
Występują: Balet Cracovia Danza pod kierunkiem Romany Agnel, Zespół instrumentów historycznych pod kierunkiem Tomasza Dobrzańskiego

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.