Henryk Ożóg. Czerń i biel – kolor i z powrotem

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 19 listopada 2020, 18:00 - środa, 16 grudnia 2020

Henryk Ożóg, malarz i grafik, profesor krakowskiej ASP, gdzie prowadzi Pracownię Wklęsłodruku, tworzy głównie abstrakcyjne kompozycje, w których zestawia niezidentyfikowane kształty i linie lub w zaskakujący sposób łączy przedmioty codziennego użytku ze zmultiplikowaną i przekształconą ludzką postacią.

Artysta ma w dorobku ponad 30 wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą – ostatnia krakowska prezentacja Kompilacje w Jan Fejkiel Gallery została wyróżniona prestiżową Nagrodą im. Witolda Wojtkiewicza przyznawaną przez Zarząd ZPAP Okręgu Krakowskiego autorowi najlepszej wystawy malarstwa, rysunku lub grafiki, która miała miejsce w Krakowie w trakcie ostatniego roku. W poprzednich latach otrzymali ją m.in.: Janina Kraupe, Zbysław Maciejewski, Jerzy Nowosielski czy Jacek Sroka, a ostatnio Sławomir Lewczuk.

Wręczenie nagrody połączone z wernisażem retrospektywnej wystawy artysty Czerń i biel – kolor i z powrotem odbędzie się 15 grudnia w związkowej Galerii Pryzmat w Domu Plastyków przy ulicy Łobzowskiej. (Dorota Dziunikowska, miesięcznik „ Karnet”)

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią coronovirusa Covid-19, wystawa będzie dostępna na stronie internetowej www.zpapkrakow.pl oraz na stronie ZPAP OK na Facebooku.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.