Grafika we dwoje. Jadwiga Kaim‑Otręba i Ryszard Otręba

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 2 lutego 2021 - niedziela, 7 marca 2021

„Naszą intencją jest uświadomienie widzom, że każda sztuka ma swój realny i prozaiczny kontekst. Artysta nigdy nie tworzy w próżni. Dlatego zapraszając Jadwigę i Ryszarda Otrębów do naszej galerii, chcieliśmy pokazać ich grafiki poprzez pryzmat ich długiego wspólnego życia” – mówi dr Monika Rydiger, kuratorka wystawy Grafika we dwoje. Jadwiga Kaim‑Otręba i Ryszard Otręba w galerii Międzynarodowego Centrum Kultury.

Bohaterowie prezentacji od ponad 50 lat dzielą zarówno codzienność, jak i życie artystyczne. W krakowskim środowisku artystycznym uważani są za parę wręcz ikoniczną, dwie nierozłączne i doskonale się uzupełniające osobowości. Choć ich twórczość różni się warsztatem i formą, określają ją ich wspólne doświadczenia i rozumienie świata. Na wystawie obejrzymy po 25 prac obojga autorów, w tym dzieła uważane za najbardziej znane osiągnięcia w ich dorobku wypożyczone z kolekcji najważniejszych galerii i muzeów w Polsce i na świecie. Ekspozycję uzupełniają rodzinne zdjęcia, listy i wspomnienia. (Dorota Dziunikowska, miesięcznik „Karnet”)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.