Moc Muzeum

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 27 listopada 2020 - niedziela, 4 kwietnia 2021

Bogaty program aktywności przygotowywany przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie stanowi od lat ważne dopełnienie wystaw i projektów realizowanych we wszystkich oddziałach MNK. Dla jednych to pierwsze wprowadzenie do obcowania z kulturą, innym daje możliwość pogłębienia posiadanej wiedzy i rozwoju wrażliwości na sztukę. Na eksperymentalnej wystawie Moc Muzeum w Gmachu Głównym muzealni edukatorzy podzielą się swoim doświadczeniem w pracy z widzami.

Jak sposób eksponowania dzieł w poszczególnych galeriach oddziałuje na ich odbiór, jak zmienia się percepcja w zależności od predyspozycji, umiejętności poznawczych i wrażliwości zwiedzających, a także od sposobu prezentacji obiektów – ich zestawienia, oświetlenia, a nawet liczby? Kanwą wystawy będą dzieła takich artystek i artystów, jak: Olga Boznańska, Alina Szapocznikow, Maria Pinińska-Bereś, Jan Matejko, Aleksander Gierymski, Jacek Malczewski, Wojciech Kossak, Józef Pankiewicz, Stanisław Witkiewicz, Jerzy Nowosielski, Jonasz Stern, Julian Jończyk, Francisco de Goya, Henri de Toulouse-Lautrec, a także rzadko opuszczające muzealne magazyny prace mniej znanych twórców. (Dorota Dziunikowska, miesięcznik „ Karnet”)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.