Pożegnanie z Cyberteką

Wystawy stałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • Wydarzenie stałe

Sięgająca czasów przedlokacyjnych historia rozwoju miasta ukazana w pigułce w oparciu o eksponaty ze zbiorów Muzeum Krakowa, modele i makiety, filmy i rekonstrukcje cyfrowe – wystawa Cyberteka. Kraków – czas i przestrzeń zabiera widza w podróż przez stulecia podwawelskiego grodu.

Ekspozycja ulokowana w sześciu salach Pałacu Krzysztofory, opracowana na podstawie wieloletnich badań nad odtworzeniem i wizualizacją dawnej historycznej zabudowy, doskonale dopełnia pobliską podziemną trasę muzeum w Rynku Głównym. Kto jeszcze nie odbył tej przygody, powinien się pospieszyć, bo prezentacja w zabytkowych pomieszczeniach pałacu (od kilku lat przechodzącego wieloetapowy remont) potrwa już tylko do 28 listopada.

Ruszymy tu w podróż w czasie: od dziejów najdawniejszych, poprzez lokację Krakowa w 1257 roku i jego rozwój w kolejnych wiekach, po realizację projektu Wielkiego Krakowa, dzięki któremu w latach 1909-1915 miasto kilkukrotnie powiększyło swój obszar. Po drodze napotkamy obrazy minionych wydarzeń i nieistniejących już budowli, które sprawią, że bardziej świadomie spojrzymy na otaczającą nas codzienność. (Dorota Dziunikowska, miesiecznik „Karnet”)

Bilety 12/8 zł, rodzinny 24 zł, grupowy 8/7 zł, we wt. wstęp wolny

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.