Kino Detektywów

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Tej jesieni rozwiążemy wszystkie zagadki! Kino detektywów to wyjątkowa okazja, żeby wspólnie przeżyć niezwykłe przygody i obejrzeć na wielkim ekranie nowe perypetie młodych tropicieli. Najnowsze śledztwo Lassego i Mai z Biura Detektywistycznego oraz kolejne wyzwanie Tiril i Olivera w „Operacji Mumia” przedpremierowo w Kinie Agrafka.

Na młodych detektywów czekają nie lada wyzwania! „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” zmierzy się z tajemniczym rabusiem pociągów. Czy uda im się rozwikłać zagadkę przed kolejną kradzieżą, mimo że ich Biuro zostaje zamknięte?

Bohaterowie „Operacji” również nie próżnują. Tiril i Oliver tym razem staną oko w oko ze starożytną klątwą faraona. Czy pomysłowym śledczym uda się rozwiązać tajemnicę wypadków w muzeum przed otwarciem nowej wystawy?

Dodatkowo przypomnimy ulubione filmy detektywistyczne ostatnich sezonów: poprzednie przygody Lassego, Mai oraz Tiril i Olivera oraz film „Superagentka, który można obejrzeć w wirtualnej sali Kina Agrafka na platformie MOJEeKINO.PL.

7 listopada (sobota), godz. 14:30
BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. PIERWSZA TAJEMNICA

8 listopada (niedziela), godz. 11:00
Czytamy: Tajemnica filmu | Martin Widmark
Oglądamy: BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. RABUŚ Z POCIĄGU
Pokaz przedpremierowy w ramach cyklu Czytamy i Oglądamy w Agrafce.
Po seansie warsztaty filmowo-detektywistyczne.

14 listopada (sobota), godz. 14:30
OPERACJA CZŁOWIEK W CZERNI

15 listopada (niedziela), godz. 11:00
Czytamy: Operacja Mumia | Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Oglądamy: OPERACJA MUMIA
Pokaz przedpremierowy w ramach cyklu Czytamy i Oglądamy w Agrafce.
Po seansie warsztaty plastyczne pt. "Mumia- zakładka do książki"

O filmach:
BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. RABUŚ Z POCIĄGU | Lasse Majas detektivbyrå - Tågrånarens hemlighet, reż. Moa Gammel Ginsburg, Szwecja 2020, 82’
Nieustraszeni detektywi znów na tropie. Tym razem poszukują rabusia, który okradł pociąg. Niespodziewanie podejrzanych robi się więcej. Kto i jak zatem ukradł fortunę z pędzącego ekspresu?
Przed Lassem i Mają trudna, kryminalna zagadka. Z więzienia uciekł złodziej skazany za kradzież wielkiej sumy pieniędzy z pędzącego pociągu! Dwójka detektywów włącza się w tropienie mężczyzny, ale nagle znajduje się ktoś, kto twierdzi, że poszukiwany jest niewinny. Lasse i Maja badają tajemniczą sprawę okradzionego pociągu: analizują fakty i zgromadzone dowody. Pojawia się coraz więcej pytań i wątpliwości. Sytuację dodatkowo utrudnia policja, która… zamyka biuro młodych detektywów! Tymczasem zbliża się kolejny transport dużej sumy pieniędzy. Czy rabuś znów się ujawni? Finał sprawy jak zwykle okaże się zaskakujący!
Kategoria wiekowa 6+

OPERACJA MUMIA | Operasjon Mumie, reż. Grethe Bøe-Waal, Norwegia 2019, 74’ | Pokaz przedpremierowy
Do miasteczka Elvestad przybywa Mumia Tutenchamona, która razem ze złotą, pośmiertną maską faraona ma być najważniejszym eksponatem organizowanej tam wystawy o Egipcie. Niestety jak głosi legenda, na mumii spoczywa klątwa. W czasie przygotowań wystawy dochodzi do serii nieszczęśliwych wypadków. Pracownicy są przerażeni i pewni, że to skutek klątwy. Dwójka młodych detektywów (oraz ich pies) postanawia rozwikłać tajemnicę mumii. Uważają, iż wszystko co się dzieje jest dziełem człowieka, a nie prastarych duchów. Czy mają rację? Ten film to wspaniały świat z kultury i sztuki Egiptu oraz tradycji północnej Afryki pokazany w przyjemnej i ciekawej dla dzieci formie.
Kategoria wiekowa 7+

BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. PIERWSZA TAJEMNICA | Lasse Majas detektivbyrå - Det första mysteriet, reż. Josephine Bornebusch, Szwecja 2018, 89’
Pierwsze zlecenie dla Detektywistycznego Biura Lassego i Mai! Przed rozpoczęciem ważnego konkursu, w szkole w Valleby, znika cenna nagroda. Czy dzieciom uda się ją odnaleźć?
Bohaterowie popularnej serii filmów otrzymują pierwsze poważne zlecenie. Konkurs Hammarabi ma szansę stać się wielkim wydarzeniem w szkole w Valleby. Nagrodą jest starożytna księga, w której spisano zasady rozwiązywania sporów. Tuż przed rozpoczęciem konkursu książka znika w tajemniczych okolicznościach. Bez niej konkurs nie może się odbyć! Uczniowie szykowaliby się na próżno, a w dodatku szkoła straciłaby swój prestiż. Od początku zaangażowani w sprawę Lasse i Maia podejmują próbę odnalezienia zguby. Energiczna i przebojowa dziewczynka jest zupełnym przeciwieństwem nieśmiałego Lasse. Czy dzieci dojdą po nitce do kłębka do finału sprawy i jak w rozwiązaniu zagadki pomoże im biała gołębica?
Kategoria wiekowa 7+

OPERACJA CZŁOWIEK W CZERNI | Operasjon Mørkemann, reż. Grethe Bøe, Norwegia 2018, 82’
Lubicie Lassego i Maję? Zatem na pewno polubicie też Tiril i Olivera, którzy otworzyli Biuro Detektywistyczne nr 2 w małym miasteczku Elvestad. Przed nimi pierwsza ważna sprawa: pod starym dębem ktoś zostawia kwiaty, a niedaleko wykopuje dołki. Dwójka detektywów dociera do niepokojącej historii drzewa oraz pewnej rodziny. Kim jest tajemniczy człowiek w czerni, który co jakiś czas zjawia się pod dębem? Czy czegoś tam szuka? A co, jeśli chodzi o… skarb? Biuro detektywistyczne nr 2. Operacja człowiek w czerni to pierwsza z serii ekranizacja popularnych książek o przygodach Tiril, Olivera i ich psa.
Kategoria wiekowa 6+

SUPERAGENTKA | Nabospionen, reż. Karla von Bengtson, Dania 2017, 81'
Pokaz online - wirtualna sala Kina Agrafka na platformie Mojeekino.pl (link do filmu https://bit.ly/3lHwa1s)
Duńska animacja o 10-letniej Agathe-Christine to kino detektywistyczne dla młodych widzów w najlepszym wydaniu.
Gdy dziewczynka przeprowadza się z rodziną do nowego miasta, natychmiast zakłada biuro detektywistyczne, a w lokalnym sklepiku dostaje pierwsze prawdziwe zlecenie. Ma siedem dni na rozwiązanie zagadki drobnych kradzieży. Nowe zadanie będzie doskonałą okazją do zdobycia prawdziwego przyjaciela.
„Superagentka” otrzymała nagrodę Jury ECFA European Children’s Film Association podczas 35. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza „Ale Kino!” w Poznaniu.
Kategoria wiekowa 7+

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.