DKF Rozpięci: promocja książki i spotkanie z Bogusławem Zmudzińskim

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 28 października 2020, 19:00

28 października – w obchodzonym od 2002 roku Międzynarodowym Dniu Animacji – zapraszamy na promocję niedawno wydanej książki Twórczość filmowa Jana Švankmajera. Główne konteksty kulturowe i ideowe, czyli ilustrowaną fragmentami filmowymi rozmowę z jej autorem, Bogusławem Zmudzińskim.

Bogusław Zmudziński: z wykształcenia prawnik i filozof, wieloletni pracownik Wydziału Humanistycznego AGH, założyciel i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima, prezes Dyskusyjnego Klubu Filmowego Rotunda oraz założyciel Fundacji Promocji Kultury Artystycznej, Filmowej i Audiowizualnej Etiuda&Anima. Zajmuje się filozofią społeczną, estetyką i badaniami nad filmem autorskim, w tym zwłaszcza animowanym. Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Association Internationale du Film d’Animation (Międzynarodowego Stowarzyszenia Filmu Animowanego) – ASIFA. Znawca i miłośnik twórczości Jana Švankmajera.

Wstęp nieodpłatny.

Obowiązuje reżim MDD: maseczki, dezynfekcja, dystans.

Wśród uczestników spotkania rozlosujemy parę egzemplarzy książki.

Foto: okładki książki, zdjęcie na okładce: Bogusław Zmudziński.

DKF Rozpięci jest członkiem Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych, a jego działalność współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach programu wspierania klubów filmowych.

udostępnij

więcej

  • Wstęp wolny
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.