Niepodległa, czyli jaka?

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 7 listopada 2020, 10:00

Wolna, wdzięczna, dumna i honorowa? A może także różnorodna, odpowiedzialna, radosna i z nadzieją patrząca w przyszłość? O tym, że Ojczyzna powinna być niepodległa, jesteśmy przekonani. Co to jednak znaczy? Być może dla każdego coś trochę innego – zarówno dziś, jak i w przeszłości, w okresie wojny polsko-bolszewickiej.

Rodziny z dziećmi (od lat 5) Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza do udziału w akcji „Niepodległa, czyli jaka?". Podążając specjalnie przygotowaną ścieżką, będą one mogły zwiedzić wystawę „1920. Cud Wisły” i spróbować znaleźć własne odpowiedzi na tytułowe pytanie.

▪▪▪
PROWADZĄCE:
Marta Wojtyś-Kipiel – historyczka i edukatorka. W Dziale Edukacji współtworzy program dla szkół. Prowadzi i tworzy zajęcia edukacyjne dla różnych grup odbiorców. Interesuje się dużymi i małymi aferami historycznymi. Lubi słońce, morze i ciszę. Gdy była dzieckiem uwielbiała rysować i marzyła, żeby zostać artystką.
Izabela Lechowicz – absolwentka Wydziału Malarstwa ASP we Wrocławiu. W Dziale Edukacji MNK współtworzy program dla dzieci i rodzin. Zajmuje się fotografią, w której bliski jest jej portret i pejzaż. Lubi Beskid Niski. W dzieciństwie uwielbiała spędzać lato na wsi i zaplatać warkocze lalkom z kukurydzy. Rysowała po wszystkim wszystko co możliwe.
Jagoda Gumińska-Oleksy – absolwentka Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, w Dziale Edukacji MNK współtworzy program dla dzieci i rodzin. Współpracuje z Uniwersytetem Dzieci. Autorka książki Opowieści przedmiotów, czyli bajki podsłuchane w muzeum. Wierzy w bajki, lubi opowiadać i uwielbia podsłuchiwać, o czym mówią dzieci, kiedy rysują. Ma nadzieję, że kiedyś uda się jej wejść do wnętrza ulubionych obrazów. W dzieciństwie nie lubiła szkoły, kochała lato, młody bób i czereśnie. Do dziś wspomina swoją wakacyjną koleżankę – indyczkę. Z koniczyny robiła dla niej wianki, które zwykle opadały jej na szyję.
Katarzyna Maziarz – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Edukatorka muzealna, stypendystka MKiDN. Pracuje w Dziale Edukacji MNK, kierując Zespołem ds. Programów dla Rodzin i Dzieci. Jest autorką Trochębajek o Stanisławie Wyspiańskim – książki uhonorowanej Nagrodą Żółtej Ciżemki oraz nominowanej do nagrody Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Miłośniczka Młodej Polski i brudzących się w muzeum dzieci. W dzieciństwie urządzała bazy na drzewach i przesiadywała w nich całe dnie. Żałuje, że dziś już nie może.

WAŻNE INFORMACJE

  • Preferowany wiek dzieci: 5–10 lat
  • Rozpoczynamy o godz. 10.00. Dołączyć można w dowolnym momencie do godz. 12.00. Warsztaty kończą się o godz. 13.00.
  • Czas trwania: około 1 godziny, w zależności od preferencji i indywidualnych możliwości uczestników.
  • Liczba uczestników ograniczona, ze względu na przepisy związane z pandemią obowiązywać będą ściśle określone limity.
  • Konieczny zakup biletu online.
  • Przygotowana ścieżka wymaga zaangażowania całej rodziny.

udostępnij

więcej

  • 657732718204262
  • 12 433 57 44
  • Cena: 10 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny)
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.