Ich czworo

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Odwołane!

Rentgen społeczny

Ile istnieje małżeństw, które wydają się zawarte przez pomyłkę? Zdradzanych i zdradzających małżonków, rozbitych rodzin, zaniedbanych dzieci? Kiedy ponad sto lat temu Gabriela Zapolska opublikowała sztukę Ich czworo z wymownym podtytułem Tragedia ludzi głupich, w której podjęła się bezlitosnej krytyki mieszczańskiej moralności, nie mogła zdawać sobie sprawy, że stanie się ona „doskonałym rentgenem współczesnego życia” – jak mówi Giovanny Castellanos, reżyser najnowszego spektaklu Teatru Bagatela. Ich czworo zainauguruje nie tylko nowy sezon przy ulicy Karmelickiej, ale i nową dyrekcję Krzysztofa Materny i Andrzeja Wyrobca.

Nie jest to pierwsze spotkanie aktorów Bagateli z tekstem młodopolskiej artystki. Słynną komedię obyczajową Zapolskiej wystawiono tu po raz pierwszy 1921 roku. Opinie o samym utworze były różne. Dramatopisarkę chwalono za ironiczne i celne obserwacje oraz przepyszne, tragikomiczne sceny, a jednocześnie zarzucano jej zbytni pesymizm i brutalność w pokazywaniu stosunków społecznych i życia rodzinnego. Nikt wszak nie lubi, gdy prześwietla się jego własne występki… Czy i tak będzie tym razem? Przekonamy się 24 października

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

Reżyseria/ opr. muzyczne: Giovanny Castellanos
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Ruch sceniczny: Witold Jurewicz i Marlena Bełdzikowska
Reż. świateł: Marek Oleniacz
As. reż./ inspicjent/ sufler: Magdalena Gródek

Obsada:
Mąż: Marek Bogucki / Piotr Urbaniak
Żona: Alina Kamińska / Anna Branny
Dziecko: Małgorzata Piskorz / Kaja Walden
Kochanek: Adam Szarek / Marcel Wiercichowski
Wdowa: Katarzyna Litwin / Ewa Mitoń
Panna Mania: Aleksandra Godlewska / Anna Rokita

 

udostępnij

więcej

  • 81/51 zł (parter, loża); 71/41 zł (balkon)
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.