Musica – ars amanda: Mozaiki muzyczne

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 20 maja 2021, 18:00

Filharmonia Krakowska zaprasza na edukacyjny cykl koncertów symfonicznych Musica – ars amanda, na których mile widziana będzie nie tylko młodzież szkół ponadpodstawowych, ale też starsi melomani, którzy poprzez słuchanie prelekcji i zapoznawanie się z wydawnictwami i felietonami na stronie internetowej Filharmonii Krakowskiej pragną poszerzyć swą dotychczasową wiedzę muzyczną.

Do tej pory koncerty z cyklu Musica – ars amanda prezentowały głównie repertuar symfoniczny, jednak obecna sytuacja epidemiologiczna skłoniła oragnizatorów do przewertowania teki z partyturami na nieco mniejsze zespoły. Z wielką radością i przyjemnością prezentują wyniki tych poszukiwań. Podczas 7 koncertów tego sezonu spotkamy się z muzyką bardzo różnorodną pod względem stylistycznym i obsadowym, pochodzącą z różnych epok, jednak ze wspólnym mianownikiem w postaci małego zespołu orkiestrowego lub chóralnego. Utwory, które usłyszymy, nieczęsto można znaleźć w programach filharmonii, tym bardziej warto posłuchać jak brzmią Mozaiki muzyczne.

20 maja 2021, 18.00
Wśród klasyków wiedeńskich
Przemysław Neumann – dyrygent
Wojciech Kaszuba – trąbka
Joanna Konarzewska – skrzypce
Anna Migdał-Chojecka – altówka
Ludwig van Beethoven Kontredanse
Joseph Haydn Koncert na trąbkę Es-dur
Wolfgang Amadeusz Mozart Symfonia Es-dur KV 364 „Koncertująca”

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.