Gwiazdy z Sinfoniettą: Ingolf Wunder i Sinfonietta Cracovia

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 10 października 2020, 11:00

Ulubieniec publiczności, zwycięzca serc słuchaczy konkursu Chopinowskiego Ingolf Wunder, już 10 października wystąpi w iście jubileuszowym repertuarze wraz z Sinfoniettą Cracovią pod batutą dyrektora Sinfonietty Jurka Dybała na pachnących nowością deskach Filharmonii Krakowskiej. Rok 2020 to nie tylko rok niecodziennych okoliczności, to – rok Beethovenowski, to 210. rocznica urodzin Fryderyka Chopina, które Sinfonietta będzie świętować podczas Beethovenowskiego tournée do ojczyzny przybranej przez słynnego klasyka wiedeńskiego, a zainaugurowanego w swoim rodzinnym mieście Krakowie.

"Krakowscy słuchacze będą mieli okazję zanurzyć się w bukolicznym charakterze IV Symfonii Ludwiga van Beethovena, żywiołowych frazach 11 Kwartetu smyczkowego Serioso oraz wirtuozowskim stylu brillant I Koncertu fortepianowego Fryderyka Chopina. Nietypowo, bo ranną porą, odświeżona sala Filharmonii Krakowskiej rozbrzmi dźwiękami muzyki i rozbudzi zaspane miasto do życia. Gramy dla Państwa z zachowaniem wszelkich standardów sanitarnych, a salę koncertową może wypełnić jedynie połowa publiczności, dlatego warto pośpieszyć się z rezerwacją biletów" – mówi Dyrektor Dybał i zachęca do wspólnej walki z niesprzyjającymi okolicznościami, wszakże jak mawiał sam Beethoven "Cechą człowieka prawdziwie godnego podziwu jest niezłomność w obliczu trudności".

10 października, godz. 11.00

Wykonawcy:
Ingolf Wunder
‒ fortepian
Jurek Dybał ‒ dyrygent
Sinfonietta Cracovia

W programie:
Ludwig van Beethoven – Kwartet smyczkowy nr 11 f-moll Serioso op. 95 opr. na orkiestrę smyczkową
Fryderyk Chopin – I Koncert fortepianowy e-moll op. 11
Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op. 60

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.