XVI Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 21 września 2020 - niedziela, 13 grudnia 2020

XVI Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych, organizowane przez Fundację Sztuki Osób Niepełnosprawnych we współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie, odbywa się w Kamienicy Szołayskich – oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie. Wystawa jest efektem konkursu, w którym wzięło udział 321 autorów z Brazylii, Finlandii, Hiszpanii, Indii, Polski, Słowacji i Ukrainy, którzy nadesłali 733 prace.

Jury pod przewodnictwem prof. Adama Wsiołkowskiego przyznało nagrody w trzech kategoriach: twórczości dzieci, twórczości dorosłych (malarstwo) oraz twórczości dorosłych (grafika i rysunek) oraz wybrało 100 najlepszych prac na wystawę. 39 autorów prac otrzyma nagrody i wyróżnienia. Nagrody rzeczowe kupowane są na zamówienie laureatów przez organizatorów konkursu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Kameralną – ze względu na ograniczenia związane z pandemią – uroczystość rozdania nagród, organizowaną w Narodowym Starym Teatrze, uświetni spektakl związanego z Fundacją Teatru Stańczyk. Tradycyjnie Biennale objął patronatem Prezydent Miasta Krakowa. Patronem prasowym Biennale jest magazyn „Nasze Sprawy”.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.